نقش و مسئولیت شما بعنوان مشاور بازاریابی چیست؟

اگر گاهی اوقات مانند شرلوک هولمز به عنوان مشاور احساس می کنید، در مسیر صحیحی قرار دارید! مشتری در ابتدا باید بتواند با شما به عنوان فروشنده ارتباط خوبی بگیرد و این وظیفه بر عهده شماست. ارائه مشاوره تبلیغاتی بر اساس نوع محصول ، خدمت ، مخاطب و بودجه ، مشاوره تبلیغات برای شرکتهایی که بودجه تبلیغاتی کافی ندارند. بازاریابی موتور جستجو یا SEM شامل کلیه استراتژی هایی می شود که برای اطمینان از دیده شدن کسب وکارتان در موتورهای جستجو مثل گوگل مورد استفاده قرار می دهید. بازاریابی محتوا : در این گام لازم است به اصول محتوا نویسی، هدف گذاری مخاطب، استراتژی محتوا، انتشار محتوا، تجزیه و تحلیل و گزارش گیری تسلط یابید. سازمان ها برای شناخت بازار هدف، انتخاب استراتژی مناسب، آگاهی از مجوزها و قوانین، روش های بازاریابی موثر و مشاوره بازاریابی و فروش اصفهان … آموزش فروش به همین سادگی نیست اما در این مقاله سعی می کنیم نکاتی که یک مشاور فروش برای موفقیت کسب و کار به آن ها توجه می کند را به صورت مختصر به شما آموزش دهیم اما به یاد داشته باشید دانستن این نکات تنها قدمی در راه رسیدن به موفقیت است و به معنای طی کردن کل مسیر نیست بنابراین از بهره گیری از جلسات مشاوره فروش در کنار این آموزش غافل نشوید.

به یاد داشته باشید مشتری به خوبی متوجه دروغ یا راست داستان شما می شود بنابراین سعی در فریب ایشان نداشته باشید. البته به یاد داشته باشید این داستان ها زایده ذهن مشاور فروش شما نیست بلکه داستانی واقعی است که جذاب بیان می شود. گرچه برقراری ارتباط صحیح و اصولی بخشی از ۵ گام برای بهتر فروختن نیست اما می توان از آن به عنوان مقدمه ای بر آموزش فروش یاد کرد. اگر از یک مشاور فروش حرفه ای در کنار کسب و کارتان بهره مند هستید، در مورد هدیه ای که برای شما صرفه اقتصادی داشته باشد ضمن آن که مشتری را خوشنود کرده و حس خوبی به ایشان بدهد مشورت کنید. سئو : محتوای تولید شده توسط شما به وسیله موتورهای جستجو و کاربران مورد ارزیابی قرار می گیرد. در این مثال، شما می توانید برای انجام اقدامات مربوط به بازاریابی سلامت، بازار کلی را به بخش های کوچکتر تقسیم کنید و یک “بازار هدف” از افرادی که بین ۱۷تا ۲۴ سال سن دارند، در محله های کم درآمد شیکاگو زندگی می کنند و دبیرستان را تمام نکرده اند، انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر مدام به ساعتش نگاه می کند یعنی سخنان شما برای ایشان خسته کننده است و منتظر فرصتی است تا سریع به سخنانتان خاتمه دهد.

البته دقت به بادی لنگوئیج مشتری صرفا محدود به این موارد نمی شود بلکه به عنوان راهنمایی برای شما جهت برخورد با ایشان نیز خواهد بود. همه فروشنده ها از ما به عنوان مشاور فروش راه هایی را می خواهند که بتوانند به خوبی بفروشند. اگر مهارت برقراری ارتباط را ندارید نمی توانید انتظار فروش خوبی داشته باشید. کارآمدی مناسبی در عملیات بازاریابی و تبلیغات داشته باشید. قیمت مناسبی برای خدمات مشاوره بازاریابی خود تعیین کنید … در ابتدا آموزش فروش به یک اشتباه رایج در میان فروشنده ها اشاره می کنیم؛ برخی از فروشنده ها برای فروش بیشتر مشتری را بمباران اطلاعاتی می کنند و انتظار دارند مشتری از آن ها خرید کند ولی وقتی می بینند ایشان فرآیند خرید را به تعویق انداخته و از فروشنده وقتی برای فکر کردن می خواهد متعجب می شوند. هزینه مشاوره فروش بستگی به تعداد جلسات و کیفیت و سابقه کار مشاور فروش دارد و متغیر است اما به طور کلی هزینه ای که برای مشاوره فروش می پردازید به نوعی صرفه جویی در هزینه ها محسوب می شود و جلو زیان بزرگی مانند شکست در کسب و کار را می گیرد. سرمایه لازم برای شروع این کسب و کار نیز به اندازه اجاره یک دفتر کار و خرید وسایل مورد استفاده در آن میباشد.

اگر نمی دانید مشتری واقعی کیست، بهتر است در جلسه مشاوره فروش که با مشاور فروش شرکت دارید اطلاعاتی در مورد ویژگی های یک مشتری بالقوه از ایشان بگیرید. شرکت مشاوره بازاریابی یک فرایند کنترل جنبه های بازاریابی، تعیین اهداف یک شرکت، سازماندهی برنامه ها به صورت گام به گام، تصمیم گیری برای شرکت و اجرای آنها برای دستیابی به حداکثر میزان واگذاری با برآوردن خواسته های مصرف کنندگان است. اگر می خواهید همان فروشنده ای باشد که همیشه سرش شلوغ است این اصول را جدی گرفته و برای یادگیری آن ها زمان بگذارید. اگر می خواهید موفق شوید باید مشتری را با خودتان همراه کنید. برخی از مواردی که به هنگام اجرای بازاریابی سلامت (بازاریابی پزشکی) و در تجزیه و تحلیل بازار باید مورد توجه قرار گیرند، عبارتند از: از چه رسانه ای استفاده می کنند. قانون پارتو می گوید تنها ۲۰درصد از مشتریان برای شما ۸۰ درصد سود آوری دارند بنابراین باید ۸۰ درصد زمان و سرمایه خود را صرف برقراری و حفظ ارتباط با این ۲۰ درصد کنید. هر اتفاق خوبی که تا به الان منتظر آن بوده اید اما هیچ وقت به آن نرسیده اید با بهره گرفتن از مشاوران برای شما رقم خواهد خورد.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد مشاور بازاریابی شبکه ای بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.