نمایش گل چلسی در شکوفایی کامل

نمایشگاه گل چلسی، مشهورترین رویداد باغبانی بریتانیا، در لندن در حال برگزاری است.

سازمان‌دهندگان نمایشگاه، انجمن سلطنتی باغبانی (RHS) گفتند، این نمایشگاه پنج روزه که سالانه در محوطه‌های زیبای بیمارستان سلطنتی چلسی برگزار می‌شود، «اوج برتری باغبانی را با طرح‌های برجسته، مواد خلاقانه و شکوفه‌های شکوهمند نشان می‌دهد».

شاه چارلز و ملکه کامیلا این هفته با ادای احترام به ملکه الیزابت دوم از نمایش دیدن کردند و نمایش هایی برای گرامیداشت یاد او برگزار شد. بی بی سی گفت که ملکه در طول سلطنت 70 ساله خود “به ندرت” مراسم سالانه را از دست داد و “بیش از 50 بار” از این برنامه بازدید کرد.

ایونینگ استاندارد گزارش داد که شاهزاده خانم ولز ظاهری «غافلگیرکننده» داشت و در اولین پیک نیک کودکان این رویداد به دانش آموزان مدرسه ملحق شد، جایی که با جوانانی از 10 مدرسه که در کمپین RHS برای باغبانی مدرسه شرکت داشتند ملاقات کرد.

روزنامه تایمز گفت: تعداد طراحان زن در نمایشگاه امسال از همتایان مرد خود بیشتر خواهند بود و “مردان را برای اولین بار در اقلیت قرار می دهند.” این روزنامه می گوید: «در سال 2013، زنان تنها 27 درصد از طراحان باغ را تشکیل می دادند.

نمایشگاه گل چلسی از سال 1913 هر ساله برگزار می‌شود، جدای از توقف در طول دو جنگ جهانی و در سال 2020، زمانی که همه‌گیری باعث شد این رویداد فقط آنلاین باشد. RHS انتظار دارد بیش از 150000 بازدید کننده در رویداد امسال شرکت کنند.