نیک کوهن، فیلیپ شوفیلد و رسانه‌های بریتانیایی #MeToo

بخش‌هایی از رسانه‌های بریتانیایی به دنبال افشای رفتار فیلیپ شوفیلد در آی‌تی‌وی و اتهامات علیه نیک کوهن، مفسر روزنامه متهم به «سرپوش‌گذاری» شدند.

کوهن در نوامبر 2022 در پی اتهام آزار جنسی از سوی تعدادی از زنان شاغل در این دو روزنامه، کار خود را در گاردین و آبزرور ترک کرد.

اگرچه ستون نویس به دلیل کارش در زمان خروجش مورد ستایش قرار گرفت و گفت که او «به دلایل سلامتی» را ترک می کند، روزنامه دیلی تلگراف گزارش داد که گاردین نیوز و رسانه (GNM) «به این موضوع اشاره ای نکردند که کوهن پس از شکایات از روزنامه با توافقی خارج شده است. آزار جنسی که به مدت 17 سال به طول انجامید.

نیویورک تایمز (NYT) گفت که مدیسون ماریج، روزنامه نگار فایننشال تایمز (FT) اولین کسی بود که از “میزان انفجاری بالقوه” در مورد دلیل واقعی خروج کوهن مطمئن شد. اما داستان او منتشر نشد، زیرا سردبیرش، رولا خلف، “بر اساس مصاحبه با ده ها روزنامه نگار فایننشال تایمز، آن را کشت.”

‘پوشانی’

در حال حاضر، FT و GNM هر دو به دلیل آنچه برخی به عنوان یک سرپوش توصیف می کنند، تحت بررسی قرار می گیرند. «برخی از او [Cohen’s] قربانیان ادعایی GNM را متهم کرده‌اند که در طی سال‌ها به شکایت‌هایی که به مدیران ارائه کرده‌اند عمل نکرده است.»

نیویورک‌تایمز با اشاره به این ماجرا گفت: رسانه‌های بریتانیایی “رابطه پیچیده‌ای با بیرون رفتن از خود دارند”. این روزنامه می‌گوید: «و در فرهنگ سنتی اتاق خبر در مورد نوشیدن الکل و عدم تعادل جنسیتی، بسیاری از داستان‌های رفتار نادرست ناگفته می‌مانند، یا با دعوا مواجه می‌شوند».

اما با آخرین افشاگری‌ها، به نظر می‌رسد صنعت مجبور شده است با ایده‌های آزار جنسی، خشونت علیه زنان، و جنبش گسترده‌تر #MeToo – که در سال 2017 به عنوان پاسخی به اتهامات علیه هاروی واینستین، تهیه‌کننده فیلم هالیوود، به‌صورت ویروسی گسترش پیدا کرد، فکر کند. .

لوسی سیگل، روزنامه نگاری که در سال 2018 کوهن را به دلیل دست زدن به او در اتاق خبر به گاردین گزارش داد، به NYT گفت که پاسخ به این داستان نشان می دهد: «#MeToo چیزی جز یک هشتگ مناسب برای رسانه های بریتانیا نیست. سکوت در مورد صنعت خودش واقعاً آشکار است.»

با این حال، موضوع تخلف و نحوه برخورد با آن فراتر از رسانه های مکتوب است. Moya Lothian-McLean از Novara Media بین موضوع کوهن و آخرین رسوایی پیرامون Phillip Schofield و ITV مقایسه کرد.

شوفیلد هفته گذشته اعلام کرد که پس از اعتراف به رابطه با همکار مرد بسیار جوان‌ترش در برنامه «This Morning»، از تلویزیون کناره‌گیری می‌کند، رابطه‌ای که او در بیانیه‌ای عذرخواهی برای دیلی میل آن را «غیرعاقلانه، اما غیرقانونی» توصیف کرد. .

مک لین گفت: «این دو داستان به طور بالقوه شروع یک گفتگوی بسیار گسترده تر در مورد سوء رفتار جنسی در رسانه های بریتانیا هستند. این یکی از مواردی است که ما واقعاً ندیده‌ایم که در همان مقیاسی که در آمریکا اتفاق افتاده باشد.» او اضافه کرد: “این کار ادامه خواهد داشت – هنوز به پایان نرسیده است.”

“#MeToo یک جنبش شکست خورده”

جورجینا کالورت لی، کارشناس حقوق کار، به مترو گفت: «در حالی که تغییرات قانونی زیادی برای مقابله با سوء رفتار جنسی در محل کار در سراسر ایالات متحده ایجاد شده است، در واقع قوانین بسیار کمی در بریتانیا تغییر کرده است.

او گفت که “اصلاحات عمده فروشی در قوانین هزینه ها در دادگاه استخدام” مورد نیاز است.

با گذشت شش سال از جنبش اولیه #MeToo، بسیاری می پرسند که آیا به اندازه کافی تغییر کرده است؟ کارولین هلدمن، استاد سیاست در کالج Occidental در لس آنجلس، به فرانس 24 گفت: “جنبش #MeToo یک جنبش شکست خورده است.” آن هدف محقق نشده و جنبش از قدرت خارج شده است.»

سیگل در نوشتن برای The New European، گفت که پس از رفتن به گاردین با داستانش احساس «عصبانی و سرگردانی» کرده است و توضیح داد که «شمارش تعداد زنان قدیمی و جوان‌تر من که از گزارش دادن مردان «دلسرد» شده‌اند را از دست داده است. که آنها را مورد آزار و اذیت یا توهین جنسی قرار داده اند.»

کوهن به نیویورک تایمز گفت که او “تنها فردی است که به این دلیل زندگی اش زیر و رو شده است”. ازدواج به NYT گفت که نمی تواند در مورد “تصمیم گیری FT” اظهار نظر کند. سخنگوی FT گفت: «برخی گزارش‌ها به داستان‌های منتشر شده منجر می‌شود و برخی نه.» خلف به درخواست های NYT برای اظهار نظر پاسخ نداد.

یکی از سخنگویان GNM به تلگراف گفت که این سازمان “تحقیقات منابع انسانی خود را” پس از افشای جزئیات بیشتر این اتهامات آغاز کرد. در سال 2018 یک ادعای جدی به صورت محرمانه مطرح شد، اما این گروه گفت که قربانی «نمی‌خواست شکایت را پیگیری کند».