هفته بدون بسته بندی: لیتیوم آرژانتینی، حقوق هوابرد و گربه ها

Olly Mann و The Week پشت سر تیترها تحقیق می کنند و در مورد آنچه واقعاً در هفت روز گذشته اهمیت دارد بحث می کنند. با ماریانا ویرا، روری رید و لیف آربوتنوت.

می‌توانید از هر کجا که پادکست‌های خود را دریافت می‌کنید، در The Week Unwrapped مشترک شوید:

در قسمت این هفته بحث می کنیم:

لیتیوم راش

آرژانتین خود را برای چیزی که امیدوار است رونق تولید لیتیوم باشد آماده می کند. فروش مجوزهای استخراج این ماده معدنی، که جزء حیاتی باتری‌هایی است که ماشین‌های الکتریکی و سایر کالاهای مصرفی را تامین می‌کنند، نقطه درخشانی نادر برای کشوری است که سال‌ها آشفتگی اقتصادی و سیاسی را تحمل کرده است. بسیاری در غرب امیدوارند که همراه با همسایگان خود در آمریکای جنوبی، تعادلی را برای چین که تاکنون صادرکننده اصلی لیتیوم است، ارائه دهد.

خطای درجه یک

این هفته All Nippon Airways اعلام کرد که تعداد زیادی از بلیط های درجه یک را که به اشتباه به قیمت یک بیستم قیمت مورد نظر فروخته بود، لغو می کند. در برخی موارد، مسافران فقط با 300 دلار، 10000 دلار کرایه می‌گرفتند. این داستان توجه را به دو موضوع اساسی جلب کرد: حقوق (یا فقدان حقوق) که به مسافران خطوط هوایی هنگام خرید بلیط داده می شود – و ارزش بلیط های ممتاز برای خطوط هوایی که بسیاری از آنها بدون آنها نمی توانند دوام بیاورند.

احساسات گربه ای

فهرست نهایی جوایز ملی گربه که این هفته اعلام شد، شامل زبی، 2 ساله، اهل دربی‌شایر بود که به صاحب ناشنوای خود با هشدار دادن به او در مورد تماس‌های تلفنی و ضربه زدن به در کمک می‌کند. این داستان پس از تحقیقات منتشر شده در New Scientist نشان داد که گربه‌ها بیشتر از آنچه قبلا تصور می‌شد با انسان هماهنگ هستند. پس آیا ما همیشه در مورد بهترین دوست انسان اشتباه کرده ایم؟

پست جدید پیشنهادی
باربری بلوار تعاون |باربری در محدوده بلوار تعاون با ۴۵%تخفیف - باربری و اتوبار بارسنتر