هواداران به استادیوم ها برمی گردند اما لیگ برتر در مورد “ضرر مالی” باشگاه ها هشدار می دهد

لیگ برتر انگلیس از اعلامیه اجازه هواداران برای بازگشت به استادیوم ها از 2 دسامبر استقبال کرده است. با این حال ، روسای سطح بالا هشدار می دهند که باشگاه ها هنوز با “ضرر مالی” حتی با حضور محدود تعداد شرکت کنندگان روبرو هستند.

دیروز دولت تأیید کرد که باشگاه های نخبه ورزشی در مکان های سطح یک می توانند حداکثر “حداکثر 4000 هوادار یا 50٪ ظرفیت ورزشگاه – هرچه کمتر باشد” پذیرایی کنند. در مکان های سطح دو (هشدار بالا) درپوش روی 2000 طرفدار یا 50٪ ظرفیت ورزشگاه تنظیم شده است.

با توجه به محدودیت های Covid-19 از زمان بروز همه گیری در ماه مارس ، تجهیزات پرواز برتر پشت درهای بسته بازی شده است. امید بود که باشگاه ها در ماه اکتبر به هواداران اجازه دهند ، اما افزایش موارد ویروس کرونا باعث لغو برنامه ها شد.

در واکنش به اعلامیه روز گذشته ، لیگ برتر گفت اولویت خود ادامه کار با دولت بر روی “نقشه راه” است تا باشگاه ها “به سرعت بتوانند ظرفیت های بالاتر را مقیاس دهند”.

در بیانیه ای آمده است: “هواداران در مسابقات لیگ برتر بسیار از دست رفته اند و بنابراین ما از اعلام نخست وزیر در مورد بازگشت هواداران برای اولین بار از ماه مارس ، البته در تعداد اندک ، استقبال می کنیم.

“آرمان ما همچنان برای همکاری با دولت برای افزایش حضور در سطح قابل توجه تر است. تا زمانی که این کار انجام نشود ، بسیاری از هواداران قادر به حضور در بازی ها نخواهند بود و باشگاه های ما با ضرر مالی به بازی های خود ادامه می دهند.

“اولویت ما همچنان موافقت نقشه راه با DCMS و گروه فناوری و نوآوری ورزش برای رویدادهای آزمایشی است كه می تواند به باشگاه های ما كمك كند تا سریعتر ظرفیتهای بزرگتر را مطابق با دستورالعملهای ایمن COVID سازمان ایمنی زمینهای ورزشی و فراتر از آن بسنجند. .

“باشگاه های لیگ برتر سابقه اثبات شده ای در دستیابی به استانداردهای بالای امنیت زیستی دارند و ما معتقدیم که می توانیم نقش مهمی در ابتکار آزمایش سریع چرخش دولت داشته باشیم. ما مشتاقانه منتظر همکاری با دولت در مراحل بعدی آنها هستیم. “

دیلی میل می گوید ، بعضی از باشگاه ها ممکن است به دلیل ترس از پول مخالف بازگرداندن هواداران باشند. هر 20 تیم “حتی با بازگشت 4000 هوادار به زمین” مبلغ قابل توجهی را از دست می دهند زیرا اکثر باشگاه ها با “رقم شکستن حداقل 10 هزار بلیط فروشی” فعالیت می کنند.

پست جدید پیشنهادی
رمز عبور: 27 مه 2023 | هفته انگلستان

ریک پاری ، رئیس لیگ فوتبال انگلیس گفت که بازگشت هواداران “چیزی برای جشن گرفتن است” ، اما کارهایی وجود دارد که باید انجام شود ، BBC Sport گزارش می دهد.

پاری گفت: “این شروع خوبی است.” “هواداران ناامید شده اند ، آنها فوتبال خود را از دست می دهند ، بنابراین این چیزی است که باید برای هواداران جشن بگیرند ، نه فقط برای باشگاه ها. ما باید بر اساس آن کار کنیم زیرا آنچه واقعاً چشم انتظار آن هستیم ، جذب هواداران نسبتاً قابل توجه تر است. “

دولت و همچنین تعداد محدودی از طرفداران که به رویدادهای زنده بازمی گردند ، دولت همچنین تأیید کرد که ورزش همگانی “در همه رده ها ، از جمله در مناطق با بیشترین خطر با برخی تخفیف ها ، دوباره آغاز شده است”. سالن های ورزشی و مراکز تفریحی نیز در تمام طبقات بازگشایی می شوند.