واحد پلیس ضد نژادپرستی متهم به نژادپرستی است

ابتکار پلیس برای خنثی کردن نژادپرستی در انگلستان و ولز خود به نژادپرستی متهم شده است.

طرح اقدام نژاد پلیس که پس از کشته شدن جورج فلوید آفریقایی-آمریکایی در ایالات متحده در سال 2020 راه اندازی شد، به دلیل برخورد با کارکنان اقلیت به عنوان “مشکل ساز یا دشوار” برای ارائه دیدگاه های خود در مورد پروژه مورد انتقاد قرار گرفت.

یکی از سیاه‌پوستان که خواست نامش فاش نشود، به برنامه Newsnight بی‌بی‌سی گفت: «این موضوع آشکارا مورد سؤال قرار گرفت که آیا سیاه‌پوستان حتی برای کار روی این طرح نیاز دارند یا خیر. به‌طور فزاینده‌ای احساس می‌کردم که صدایم و – گاهی اوقات – تجربه‌ی زندگی و حرفه‌ای من نادیده گرفته می‌شود.»

هنگامی که در ماه مه گذشته توسط کالج پلیس و شورای رؤسای پلیس ملی (NPCC) منتشر شد، این طرح گفت: «ما قبول داریم که پلیس همچنان حاوی نژادپرستی، تبعیض و تعصب است. ما از آن حقایق شرمنده ایم، برای آنها عذرخواهی می کنیم و مصمم به تغییر آنها هستیم.

ما کارهای زیادی باید انجام دهیم تا اعتماد سیاهپوستان، از جمله کارکنان خودمان، را تضمین کنیم و تجربه پلیسی آنها را بهبود ببخشیم – و خواهیم کرد.»

با این حال، Newsnight به اسنادی دست یافت که نشان می داد افرادی از اقلیت های قومی که در این روند دخیل بودند، شکایت کرده اند.

مجله تریبون گفت: “طرح اقدام ملی نژاد پلیس “آخرین از یک سری تلاش های ناموفق برای اصلاحات برای رسیدگی به رسوایی های مکرر نژادپرستی و زن ستیزی در پلیس” است.

این مجله می‌گوید: «از گزارش اسکارمن در دهه 1980 تا گزارش مک فرسون در دهه 1990، پلیس سابقه طولانی در توصیه اصلاحات مقطعی در پاسخ به قیام‌های بزرگ علیه سرکوب پلیس و تبعیض علیه طبقه کارگر و جوامع حاشیه‌نشین دارد.

رئیس پاسبان گاوین استفنز، رئیس NPCC و رهبر طرح اقدام مسابقه پلیس، به Newsnight گفت: «ما یک برنامه اقدام تازه‌سازی شده منتشر خواهیم کرد که مطمئن هستم تغییراتی را در نیروی کار ما، و جوامعی که به آنها خدمت می‌کنیم، نیاز داریم و سزاوار آن هستیم، ارائه می‌کنیم. ما را باید بر اساس عمل قضاوت کرد نه گفتار.

من از هیچ شکایت یا ادعای رسمی در رابطه با نژادپرستی اطلاعی ندارم. با این حال، از شنیدن تجربیات بیان شده در این گزارش بسیار متأسفم. این یک یادآوری آشکار است که چرا ما باید تغییرات را در سراسر پلیس انجام دهیم و ما بیش از هر زمان دیگری برای رسیدن به این هدف تلاش کرده ایم.”