ورق های فلزی چند دسته اند

در صنعت انواع ورق های فلزی بسته نوع کاربری مورد استفاده قرار میگیرند با ما همراه باشید تا آن ها را با هم بررسی کنیم

آهن یا فولاد گالوانیزه به طور مختصر CGI یک ماده ساختمانی است که از ورق تشکیل شده است از فولاد ملایم گالوانیزه گرم ، نورد سرد برای تولید الگوی موجدار خطی در آنها. اگرچه در انگلستان هنوز هم به اصطلاح “آهن” خوانده می شود ، اما ماده مورد استفاده در واقع فولاد است (که آهن برای استحکام آلیاژ آن با کربن است ، معمولاً 0.3٪ کربن) و فقط ورقهای قدیمی که زنده مانده اند ممکن است از 100٪ آهن ساخته شوند . راه راه ها مقاومت خمشی ورق را در جهت عمود بر راه راه ها افزایش می دهند ، اما نه به موازات آنها ، زیرا فولاد باید کشیده شود تا عمود بر راه راه ها خم شود. به طور معمول هر ورق در جهت قوی خود طولانی تر ساخته می شود.

برای خرید انواع ورق فولادی شمش از شرکت تجارت فولاد فراز کلیک کنید

گالوانیزه

ورق گالوانیزه ورق آهنی است که به وسیله فلز روی بر روی سطح آن ها پوششی ایجاد می شود. ورق گالوانیزه به طور عمده و فراوان به صورت رنگی و ورق شیروانی رنگی تولید می‌شود. این محصول در رنگ‌ها و ابعاد مختلفی تولید شده و به عرضه می رسد. ورق گالوانیزه در موارد بسیاری از جمله تولید کانال های کولر، شیروانی لوله های آب و جاهایی که امکان ارتباط با آب و خوردگی وجود دارد، مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ورق فولاد ضد زنگ

متداول ترین نوع فلزهای ورقه‌ای، ورقه‌های استیل ضدزنگ هستند که حاوی 13٪ (یا کمتر) کروم هستند. در نتیجه، این قطعه از یک کیفیت پیش فرض بسیار بادوام برخوردار است. برای تقویت ترکیب شیمیایی ورقه‌های فولاد ضدزنگ، مواد شیمیایی دیگری مانند نیکل، مولیبدنوم و غیره نیز اضافه شده است.

فولاد ضد زنگ عمدتا به دلیل داشتن مقاومت بالا در برابر قرار گرفتن در معرض اتمسفر شناخته می‌شود. بنابراین، ورقه فلزی از جنس استیل ضدزنگ خاصیت محافظت در برابر اسید، نمک، باران، مواد قلیایی و غیره را دارد.

 

ورق سیاه

ورق‌های فولادی عمدتا به دو روش نورد گرم و سرد تهیه می‌شوند، محصولات حاصل از نورد سرد شامل ورق روغنی، رنگی و گالوانیزه و در حالت نورد گرم نیز محصولاتی به صورت شیت، رول در انواع ساده ساختمانی، ضدسایش و آجدار تواید می‌شود. برای ورق سیاه در روند تولید، فولاد در دمای بالاتر از دمای تبلور مجدد فولاد قرار می‌گیرد و در ضخامت‌های بالای ۱/۵ میلی‌متر که ضخامت‌های متفاوت آن در تعیین قیمت ورق سیاه مهم است، به صورت ورق صاف و صیقلی یافته اما با کیفیت سطحی کم‌تر از ورق سرد و البته ضخامت بیشتر تولید می‌شود که گاهی برای استفاده نیاز به پرداخت دارد و قیمت آن از ورق سرد مثل روغنی کمتر است و در نتیجه این در کاربرد‌های متفاوت که ظاهر کم‌تر اهمیت دارد استفاده می‌شوند.

 

ورق روغنی

این محصول به طور کلی به دو دسته ورق نورد سرد و گرم تقسیم می شود. محصول خروجی نورد گرم را می توان ورق سیاه نامید و محصول خروجی نورد سرد را می توان ورق روغنی نامید.

 

در بازار، ورق ورغنی به ورق فولادی سرد معروف است. این نوع از ورق دارای عرض استاندارد 100 و 125 سانتی متر است. علاوه بر این، در ضخامت های 0.3 میلی متر تا 4 میلی متر نیز تولید می شوند. می‌ توان گفت که در واقع ورق های روغنی پایه ساخت ورق های گالوانیزه هستند. به صورت کلی این نوع از ورق ها به دسته های ورق روغنی ST12، ورق روغنی ST13 و ورق روغنی ST14 تقسیم می‌شوند.