ویروس کرونا: آیا می توان واکسن های Covid را با هم مخلوط و تطبیق داد ، باعث افزایش محافظت می شود؟

گروه ویژه واکسن انگلستان در حال برنامه ریزی برای آزمایش این است که آیا ترکیبی از دو واکسیناسیون مختلف ویروس کرونا می تواند محافظت م moreثرتری نسبت به تزریق مضاعف فقط یک بار ایجاد کند.

تایمز گزارش می دهد: “به جای اولین بار واکسن Pfizer و پس از آن یک تقویت کننده سه هفته بعد ، آزمایشات استفاده از Pfizer برای اولین بار و سپس Oxford برای دومین … یا بالعکس است.”

Clive Dix ، معاون رئیس گروه ویژه ، می گوید این آزمایشات “نسبتاً کوچک” خواهد بود زیرا این دو واکسن قبلاً آزمایش بالینی کامل را پشت سر گذاشته اند.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “از آنجا که واکسن های ایمنی در دسترس خواهیم داشت ، باید این مطالعه را انجام دهیم ، زیرا در این صورت ما توانایی تولید پاسخ های ایمنی بهتری را داریم.”

اگرچه واکسن آکسفورد هنوز توسط تنظیم کننده های ایمنی تأیید نشده است ، اما انتظار می رود که طی چند روز چراغ سبز شود.

آزمایش ، عمدی یا غیر از این ممکن است در حال حاضر سرعت مسابقه را برای محافظت از مردم در سراسر جهان در برابر Covid-19 تسریع کرده است.

امیدوار کننده ترین نتایج در آزمایشات بالینی آکسفورد از یک گروه آزمایشی حاصل شد که به طور تصادفی به جای دو دوز کامل که تجویز شده بود ، دوز کامل واکسن و سپس یک تقویت کننده کامل به آنها داده شد.

اکنون ، دانشمندان می خواهند این تئوری را آزمایش کنند که ترکیب انواع مختلف واکسن می تواند حتی از حفاظت بیشتری برخوردار باشد.

گاردین توضیح می دهد: “واکسن های مبتنی بر ویروس مانند آکسفورد ، که مبتنی بر ویروس سرماخوردگی شامپانزه است ، پاسخ سلولی بسیار بیشتری می دهند – سلول های T را وادار می کند سلول های آلوده به ویروس کرونا را از بین ببرند.” “واکسن های mRNA ، مانند Pfizer ، تمایل به ایجاد پاسخ آنتی بادی بزرگتر دارند.”

انتظار می رود با دادن یک بار شلیک به مردم ، یک پاسخ ایمنی قوی تر و طولانی مدت به Covid-19 ایجاد شود.

کیت بینگهام ، رئیس گروه ویژه واکسن گفت: “آنتی بادی ها جلوی جذب ویروس ها به سلول ها را می گیرند و سلول های T سلولی سلول های آلوده را شناسایی می کنند و آنها را خارج می کنند.” “شما در حالت ایده آل می خواهید هر دو را داشته باشید.”