ویروس کرونا ویروس: آیا واکسن آکسفورد بازی واقعی Covid خواهد بود؟

به دنبال یک سری گام های اخیر به جلو در رقابت برای تولید واکسن موثر Covid-19 ، توجه به نتایج مورد انتظار از آزمایشات کاندیدای دانشگاه آکسفورد معطوف شده است.

انگلیس تاکنون 40 میلیون دوز واکسن تولید شده توسط غول داروسازی ایالات متحده Pfizer خریداری کرده و همچنین برای ذخیره پنج میلیون مستقر در ماساچوست نامزد مدرنا ، بعد از اینکه هر دو در دادگاه های مرحله آخر پیدا شدند یک اثر بیش از 90 گاردین گزارش می دهد: “انگلیس بیشترین سوار شدن به مایه زایی را دارد كه توسط دانشگاه آكسفورد و AstraZeneca انجام می شود – كه 100 میلیون دوز آن را ذخیره كرده است”.

یک منبع در وزارت بهداشت و مراقبت های اجتماعی به روزنامه گفت که اولین نتایج آزمایشات آکسفورد “قریب الوقوع” است و با تأیید مجوزهای نظارتی ، جیب می تواند یکی از اولین 200 مورد عجیب و غریب باشد رول شدن

واکسن آکسفورد در چه مرحله ای از توسعه است؟

واکسن دانشگاه آکسفورد که با مشارکت شرکت AstraZeneca مستقر در کمبریج ساخته شده است ، مدتها پیش در مسابقه یافتن ویروس کرونا ویروس پیشرو بوده است.

در اوایل ماه سپتامبر ، آزمایشات واکسن پس از مکث کوتاه در نتیجه اثر جانبی گزارش شده در یک بیمار در انگلیس ، از سر گرفت. بی بی سی گزارش داد ، این جیب در حال حاضر در مرحله آزمایش 3 است که “حدود 30،000 شرکت کننده در ایالات متحده و همچنین در انگلیس ، برزیل و آفریقای جنوبی” شرکت کرده است.

گرچه آزمایشات فاز 3 ممکن است چندین سال به طول انجامد ، اما الکس ویکام از Politico London Playbook تأیید می کند که “مقامات دولتی به زودی اخبار مثبتی را انتظار دارند و آماده است تا در دسامبر در کنار دزدگیر Pfizer آماده شود”.

تفاوت ضربه با سایر نامزدها چیست؟

در حالی که واکسن آکسفورد – که ChAdOx1 nCoV-19 نامیده می شود – “از فناوری متفاوتی از مدر مدر استفاده می کند ، هر دو واکسن متکی به سلولهای تحریک کننده برای تولید یک پروتئین خاص هستند ، که به نوبه خود باعث ایجاد پاسخ ایمنی می شود – به معنای نتایج مدرن آکسفورد “، گاردین گزارش می دهد.

اما بر خلاف لگن آکسفورد ، کسانی که توسط Modena و Pfzier تولید شده اند از اسید ریبونوکلئیک مسنجر استفاده می کنند ، همچنین به عنوان RNA پیام رسان یا mRNA شناخته می شود.

واکسن های معمولی با استفاده از اشکال ضعیف شده ویروس تولید می شوند ، اما mRNA ها فقط از کد ژنتیکی ویروس استفاده می کنند. در واکسن های Covid ، mRNA دستورالعمل هایی را برای ساخت پروتئین سنبله ای که از خارج سلول ویروس کرونا بیرون زده است ، به همراه دارد.

این واکسن پس از تزریق ، باعث می شود “ماشین آلات تولید پروتئین در سلول های انسانی این پروتئین سنبله را از بین ببرند” ، و باعث می شود سیستم ایمنی بدن به حالت دفاعی درآید.

در مقابل ، نسخه آکسفورد یک واکسن معمولی است که از یک نسخه بی خطر و ضعیف شده ویروس رایج که باعث سرماخوردگی در شامپانزه ها می شود ، استفاده می کند. محققان قبلاً از این فناوری برای تولید واکسن علیه عوامل بیماری زا از جمله آنفلوانزا ، زیکا و سندرم تنفسی خاورمیانه (مرس) استفاده کرده بودند.

و تیم آکسفورد اکنون از “گاردین می گوید ویروس سرماخوردگی شامپانزه ای بی خطر برای انتقال اطلاعات ژنتیکی از ویروس کرونا به سلول های انسانی برای تولید پروتئین سنبله “که پاسخ ایمنی را شروع می کند ،.

بنابراین آیا همه گیری پایان می یابد؟

پروفسور اندرو پولارد ، مدیر گروه واکسن آکسفورد ، به گاردین گفت که “نتایج مثبت سایر توسعه دهندگان به این معنی است که احتمال وجود چندین واکسن در هدف وجود دارد ، که خبر خوبی برای جهان است”.

اما نگرانی ها در مورد دوام محافظت از واکسن همچنان ادامه دارد.

از آنجا که دندانه آکسفورد “از آدنو ویروس شامپانزه زنده برای انتقال عناصر Sars-Cov-2 به انسان استفاده می کند ، انتظار می رود که افراد از ایمنی در برابر ناقل ویروسی جلوگیری کنند ، واکسن مورد استفاده برای شارژهای بعدی“، ایندیپندنت گزارش می دهد.

پروفسور رابین شاتوک ، که در حال هدایت تیم جداگانه ای از محققان واکسن در کالج امپریال لندن است ، به روزنامه گفت: “برای یک سناریو که واکسن آکسفورد در سراسر انگلستان پخش می شود ، این ممکن است به مدت شش ماه تا یک سال از مردم محافظت کند.” “اما پس از آن شما به چیزی احتیاج دارید تا برگردید و افراد را دوباره راه اندازی کنید.”

شاتوک معتقد است که می توان از واکسن وی به عنوان تقویت کننده منظم برای حفظ ایمنی استفاده کرد. و این می تواند “راهی دائمی برای خروج از بیماری همه گیر فراهم کند“، ایندیپندنت پیشنهاد می دهد.