ویروس کرونا ویروس: آیا پیشرفت منفی واکسن به زندگی عادی برمی گردد؟

جمعیتی از مردم.

شرح

دانشمند دولت پیش بینی می کند همه گیری ها تا بهار تحت کنترل درآیند

وام
گتی ایماژ

متن جایگزین
جمعیتی از مردم.

دانشمند دولت پیش بینی می کند همه گیری ها تا بهار تحت کنترل درآیند


عمیق

گابریل پاور

سه شنبه ، 10 نوامبر 2020 – 11:43 صبح

یک دانشمند برجسته دولتی ادعا کرده است که پس از دستیابی به موفقیت بزرگ در ساخت واکسن Covid-19 ، بازگشت به زندگی عادی ممکن است قریب الوقوع باشد.

استاد دانشگاه آکسفورد ، جان بل ، عضو گروه مشاوران علمی در موارد اضطراری (سیج) ، روز گذشته به بی بی سی گفت که او معتقد است “با اطمینان” می توان ویروس کرونا را تا بهار سال آینده کنترل کرد. بل پیش بینی خود را به دنبال گزارشاتی مبنی بر موثر بودن 90٪ واكسنی كه توسط Pfizer و BioNTech تولید شده است ، ارائه داد.

با این حال ، محققان دیگر با احتیاط هشدار می دهند که در حالی که یافته های Phase 3 علامت آزمایش بالینی یک نقطه عطف مهم ، پایان یک همه گیری ممکن است هنوز فاصله زیادی داشته باشد.

جشن های معتدل

معاون رئیس ارشد پزشکی انگلستان ، پروفسور جاناتان ون تام ، دیروز گفت که او و بوریس جانسون یافته های دادگاه را “یک پیشرفت علمی قابل توجه” می دانند – اما افزود که بسیاری از موانع همچنان باقی مانده است.

وان تام گفت: “من امیدوارم … اما هنوز مطمئن نیستم كه تا كریسمس می توانیم واكسن هایی را ببینیم.” “این مانند رسیدن به پایان بازی فینال پلی آف است که به ضربات پنالتی کشیده شده است. بازیکن اول بالا می رود ، گل می زند. شما هنوز جام را برنده نشده اید ، اما آنچه انجام می دهد این است که به شما می گوید دروازه بان را می توان کتک زد. “

کریس ویتی ، رئیس ارشد پزشکی نیز ابراز خوش بینی کرد ، توییت کردن: “اخبار اولیه مبنی بر موثر بودن واکسن Pfizer / BioNTech قدرت علم را در برابر Covid نشان می دهد. ما باید اطلاعات نهایی ایمنی و کارایی را ببینیم ، اما بسیار دلگرم کننده است.

“ضروری است که ما همچنان سرکوب Covid را ادامه دهیم ، اما این یک دلیل خوش بینی برای سال 2021 است.”

بازگشت به حالت عادی؟

اگرچه بدون شک دستیابی به موفقیت مهم برای جشن گرفتن است ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و دیگر متخصصان بهداشت عمومی ماه ها است که هشدار می دهند که هیچ گونه امیدی مبنی بر پایان سریع واکسن در همه گیر جهانی غیرواقعی است.

هانس کلوگه ، مدیر منطقه ای آژانس بهداشتی سازمان ملل متحد ، در سپتامبر به بلومبرگ گفت که اگرچه “یک تلاش هماهنگ و بی سابقه در سطح جهان” برای ایجاد یک واکسیناسیون موثر علیه Covid-19 وجود داشته است ، اما این دارو “مسئله نیست”.

کلوگه گفت: “قرار نیست این واکسن پایان همه گیری باشد.” “پایان همه گیری زمانی خواهد بود که ما به عنوان مردم یاد بگیریم که با بیماری همه گیر زندگی کنیم ، و این می تواند از فردا آغاز شود.”

تعداد افرادی که در سال جاری احتمال واکسن Pfizer / BioNTech را دارند نیز نسبتاً کم است. توسعه دهندگان می گویند تا هفته سوم نوامبر داده های ایمنی کافی را خواهند داشت تا واکسن خود را به تنظیم کننده ها برسانند و سپس امیدوارند که بتوانند 50 میلیون دوز را تا پایان سال 2020 و پس از آن 1.3 میلیارد تا پایان 2021 تأمین کنند.

بی بی سی گزارش می دهد: “انگلیس باید تا پایان سال ده میلیون دوز دریافت کند ، در حالی که 30 میلیون دوز دیگر قبلاً سفارش داده شده است.” اما موفقیت در عرضه نیز به امکانات پزشکی موجود بستگی دارد ، زیرا واکسن باید در دمای منفی 70 درجه سانتیگراد ذخیره شود تا روزی که می توان آن را در یخچال معمولی نگهداری کرد.

تایمز می گوید: “این دما بسیار دور از دسترس یخچال های استاندارد نیست.” “این شرایط ممکن است انجام واکسیناسیون در کلینیک های GP ، خانه های مراقبت و سایر مکان ها را دشوار کند.”

با وجود این مشکلات احتمالی ذخیره سازی ، انگلیس شروع به تهیه یک برنامه عملی برای تلقیح جمعی کرده است. دیروز ون-تام به خبرنگاران گفت که با شروع استفاده از واکسن ، استراتژی برای اولویت بندی جمعیت های خاص در نظر گرفته خواهد شد.

وی گفت: “دور و دور ، بزرگترین اولویت برای بیمارانی است كه بیشتر به واكسن احتیاج دارند و ابتدا باید این واكسن ها را دریافت كنند.” “شما می توانید انتظار داشته باشید که تم افزایش سن به عنوان بالاترین اولویت ، موضوعی باشد که با ما در این سفر باقی بماند.”

اخبار انگلستان
علم و بهداشت

ویروس کرونا
واکسن
کووید 19
پاندمی