ویروس کرونا ویروس: آیا ‘V-Day’ پایان همه گیری را نشان می دهد؟

یک زن 90 ساله اولین کسی در جهان است که خارج از یک آزمایش بالینی واکسینه شده علیه Covid-19 تبدیل شده است ، زیرا بزرگترین انگیزه واکسیناسیون دسته جمعی در تاریخ NHS با آنچه وزیر بهداشت مت هانکوک “V -روز ”.

مادربزرگ چهار نفره مارگارت کینان جوایز را دریافت کرد واکسن Pfizer / BioNTech ساعت 6.31 صبح امروز در بیمارستان محلی وی در کاونتری ، پس از آنکه دولت انگلیس هفته گذشته اولین کسی را تایید کرد که برای استفاده عمومی استفاده می کند. کینان ، که هفته آینده 91 ساله شد ، گفت که “بهترین هدیه تولد اوایل تولد که می توانم آرزو کنم. “

وی افزود: “من سرانجام می توانم در سال جدید پس از اینکه خودم باشم ، منتظر وقت گذرانی با خانواده و دوستانم باشم.”

اما آیا این واکسن پیروزی قریب الوقوع را در جنگ انگلیس علیه ویروس کرونا اعلام می کند – یا چالش های بیشتری در پیش رو دارید؟

برنامه پخش واکسن

دولت انگلیس تاکنون 800000 مورد از سفارش کل 40 میلیون دوز – که برای 20 میلیون نفر کافی است – از واکسن Pfizer / BioNTech دریافت کرده است که باید در منفی 70 درجه سانتیگراد ذخیره شود.

در مجموع چهار میلیون نوبت در مرحله تحویل تا پایان دسامبر است ، تأمین کنندگان NHS به Sky News گفته اند.

این واکسن در دو دوز با فاصله 21 روز تجویز می شود و ابتدا به افراد بالای 80 سال ، کارکنان خانه مراقبت و برخی از کارگران خط مقدم NHS در مراکز بیمارستان های سراسر کشور ارائه می شود.

انگلیس نیز دستور داده است 100 میلیون دوز واکسن آکسفورد / AstraZeneca و هفت میلیون دوز انقباض ایجاد شده توسط Moderna – هر دو در انتظار تأیید نظارتی در انگلیس و سایر کشورهای جهان هستند.

در دید پایان می یابد؟

سایمون استیونز ، رئیس NHS انگلیس ، می گوید که استفاده از واکسن Pfizer “نقطه عطف تعیین کننده ای در نبرد با بیماری همه گیر است”.

وی افزود: فشار واکسیناسیون “حداقل تا بهار سال آینده” ادامه خواهد داشت و در این میان افراد واکسینه نشده باید “بسیار محتاط” باشند.

Keir Starmer که امروز صبح از او استقبال کرده است توییت کرد: “امروز یک روز مهم در مبارزه با Covid-19 است. آخر تونل نور هست.”

اما مانند استیونز ، رهبر حزب کارگران با احتیاط یادداشت کردند و افزودند: “بسیار مهم است که همه ما با پیروی از توصیه های بهداشت عمومی به ایمن ماندن ادامه دهیم”.

در همین حال ، وزیر بهداشت هانکوک گفت صبحانه بی بی سی“ما امروز ، V-Day ، به عنوان یک لحظه اساسی در مقابله با این بیماری وحشتناک به گذشته نگاه خواهیم کرد ، و من افتخار می کنم که خدمات بهداشتی ما در سراسر انگلستان در شرف بزرگترین برنامه واکسیناسیون ما هستند.”

وی گفت ، با این حال ، “یک راهپیمایی طولانی پیش روی ماست” ، افزود: “این ویروس کشنده است. ما باید به قوانین پایبند باشیم. “

خطر همچنان باقی است

امروز بوریس جانسون از کارگران NHS ، دانشمندانی که در تولید واکسن کمک کرده و داوطلبان در آزمایشات بالینی تشکر می کنند ، گزارشی را منتشر کرده است که در آن از کار و دستاوردهای Taskforce واکسن های خود (VTF) برجسته شده است.

تصویب واکسن Pfizer-BioNTech برای استفاده در انگلیس گام مهمی در مبارزه ما با Covid-19 است “، نخست وزیر گفت. “اما ما هنوز راهی برای پیشروی داریم و همه باید قوانین را کنترل کنند تا ویروس کنترل شود.”

ویروس کرونا تاکنون بیش از 61000 نفر در انگلیس و بیش از 1.5 میلیون نفر در سراسر جهان جان خود را از دست داده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>