ویروس کرونا ویروس: وزرای فرانسه و بلژیک اولین واکسن Covid جهان را در انگلیس مسخره کردند

جشن های بوریس جانسون بر سر انگلیس تبدیل شدن به اولین کشور جهان که واکسن Covid-19 را راه اندازی کرده است با تمسخر برخی دیگر از رهبران اروپا روبرو شده است.

دیروز در حالی که NHS واکسیناسیون بیماران علیه ویروس کرونا ، جانسون را آغاز کرد ، در میان نشاط گسترده قرار گرفت توییت کرد “با تشکر از NHS ما ، از همه دانشمندانی که برای تولید این واکسن سخت تلاش کردند” ، افزود: “ما این را با هم شکست خواهیم داد.”

اما در آنچه بروکسل تایمز الكساندر دو كرو ، همتای بلژیکی خود را به عنوان “حفاری” نخست وزیر انگلیس معرفی كرد توییت تصویری از پرچم اتحادیه اروپا و کلمات “ساخت اروپا” در بالای پست جانسون نشان داده شده است. در صورت عدم موفقیت کرو در اظهار نظر ، روزنامه توضیح می دهد که “بخش بزرگی از واکسن ، که توسط Pfizer و BioNTech تولید شده است ، در واقع در بلژیک تولید شده است”.

وزیر اروپا فرانسه ، کلمنت بون ، نیز برای تعیین رکورد وزن گرفت ، توییت کردن: “شما فقط یک واکسن را بر اساس یک استراتژی تنظیم نمی کنید. اروپا حداقل برای شش واکسن قرارداد بسته است. این فقط یک دوی سرعت نیست ، بلکه یک ماراتن است. “

Beaune از کانال محتاطانه اتحادیه در تأیید نامزدهای واکسن دفاع کرده و به کانال تلویزیونی فرانسه گفته است RMC Decouverte هفته گذشته که 27 کشور عضو اتحادیه اروپا “رویکرد جمعی – برای سرعت و ایمنی” را انتخاب کردند. ینس اسپان ، وزیر بهداشت آلمان، افزود که رویکرد اروپایی “رویکرد جامع تری” است که “اعتماد شهروندان به واکسن را تقویت می کند”.

بلژیک و فرانسه نیز با ابراز تردید در مورد احتمال دستیابی به توافق تجاری Brexit در برابر انگلیس قرار گرفته اند. هفته گذشته ، امانوئل ماکرون در سخنرانی در کنار د کرو هشدار داد که “فرانسه معامله Brexit را قبول نخواهد کرد که به منافع بلند مدت ما احترام نگذارد”.