ویروس کرونا ویروس: چگونه واکسن فریزر عمیق فریزر در سراسر انگلیس پخش می شود

اولین واکسن ویروس کرونا مورد تایید جهان نیز متاسفانه یکی از پیچیده ترین توزیع ها است.

نیاز به نگه داشتن دارو در دمای منفی 70 درجه سانتیگراد باعث شده است كه تولیدكنندگان آن ، Pfizer و BioNTech ، “راهی نوآورانه برای انتقال ویال ها” ایجاد كنند – اما راهی كه چالش های خاص خود را به وجود آورده است.

این مقاله توضیح می دهد ، پس از عبور از خط تولید در شهر Puurs در بلژیک ، در نزدیکی آنتورپ ، “دوزها در جعبه های مخصوص خنک به اندازه یک چمدان ، بسته بندی شده با یخ خشک و ردیاب های GPS بسته بندی می شوند”. “این جعبه های قابل استفاده مجدد می توانند تا 5 روز دوز واکسن را با خیال راحت در مدت ده روز ذخیره کنند.”

دوزهایی که با دقت بسته بندی می شوند از طریق هوا و جاده به انگلیس حمل می شوند و سپس در مراکز واکسیناسیون توزیع می شوند. دیلی میل گزارش می دهد: “پنجاه بیمارستان NHS در انگلیس به فریزرهای فوق العاده سرما مجهز شده اند که می توانند واکسن را در منفی 70 درجه سانتیگراد نگه دارند.”

مشکل دولت این است که کمیته مشترک واکسیناسیون و ایمن سازی (JCVI) توصیه کرده است که ساکنان خانه های مراقبت باید از اولین افرادی باشند که به این زخم مبتلا می شوند – اما دریافت دوزهای آنها مشکل است.

جدا کردن یک گروه کوچک برای یک خانه مراقبت به معنای این است که ویال ها “برای حمل و نقل باید از چمدان های یخ خشک خارج شوند” ، می گوید نامه. “اما هنگامی که آنها در حال انتقال هستند ، دوزها ممکن است پس از شش ساعت از بین بروند.”

سایمون استیونز ، مدیر اجرایی NHS انگلیس روز گذشته گفت که کارکنان خانه مراقبت ابتدا همراه با کارکنان NHS و افراد بالای 80 سال که می توانند به یک مرکز واکسیناسیون بیمارستان سفر کنند ، واکسینه می شوند.

وی افزود ، سرویس بهداشتی در حال بررسی روشهای ایمن حمل و نقل دسته های کوچکتر واکسن است و “به محض ثبت نام در سیستم تنظیم مقررات” ، زایمان در خانه های مراقبت آغاز می شود.

“London Evening Standard” گزارش می کند: “پس از انجام واکسن بیشتر ، اقدامات عمومی پزشکان مراکز محلی واکسیناسیون را عملی می کنند.”

انتظار می رود واکسیناسیون از اوایل هفته آینده و با استفاده از اولین 800000 دوز واکسن Pfizer آغاز شود – این مقدار برای 400000 نفر دوره دوتایی است. پیش بینی می شود در مجموع ده میلیون دوز در این ماه و 30 میلیون دوز دیگر در سال آینده تحویل شود.

در همین حال ، واکسن های مدرنا و آکسفورد ، که لازم نیست در چنین دمای پایین نگهداری شوند ، هنوز در انتظار تأیید تنظیم کننده ها هستند.

طبق گفته انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی ، تحویل واکسن های مختلف Covid-19 که پس از تأیید ، “بزرگترین و پیچیده ترین عملیات لجستیکی جهانی است که تاکنون انجام شده است”