ویروس کرونا ویروس: GCHQ علیه تبلیغات ضد واکسن روسیه شروع به جنگ می کند

گزارش شده است که مأموران اطلاعاتی انگلستان از تکنیک های توسعه یافته برای از بین بردن تبلیغات تروریستی در یک فشار جدید برای جلوگیری از انتشار اطلاعات ضد واکسن روسیه استفاده می کنند.

تایمز گزارش می دهد: “این آخرین اقدام مجرمان سایبری برای مقابله با فعالیت های مرتبط با مسکو است که هدف آن بهره گیری از بیماری همه گیر به منظور تضعیف غرب و تقویت منافع روسیه است.”

ماه گذشته گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه حساب های رسانه های اجتماعی که از روسیه اداره می شوند اخبار و تصاویر جعلی را منتشر کرده اند که حاکی از این است که واکسن Covid-19 ساخته شده توسط دانشگاه آکسفورد می تواند مردم را به میمون تبدیل کند. هاف پست گزارش می دهد: “یك کانال تلویزیونی ایالتی حتی تصاویری از بوریس جانسون نخست وزیر كت و شلوار را با ویژگی های موی شامپاین پخش كرد.”

پایه و اساس ادعای دور از ذهن این بود که واکسن آکسفورد از یک ویروس بی خطر موجود در شامپانزه ها برای انتقال ماده فعال آن به سیستم ایمنی بدن انسان استفاده می کند.

واشنگتن دی سی می گوید انگیزه اصلی این کارزار اطلاعات غلط مالی است: مسکو در تلاش است تا دولت ها را ترغیب به خرید دو واکسن روسی کند که هیچ یک از آنها “نوع آزمایش های سه فاز گسترده و دقیق” مورد نیاز در اروپا و ایالات متحده را تکمیل نکرده است – پایگاه خبری مبتنی بر NPR.

تایمز گزارش می دهد که GCHQ با “پایین آوردن محتوای متخاصم مرتبط با دولت و خلل در عملکرد عوامل سایبری مسئول آن ، از جمله رمزگذاری اطلاعات آنها ، بنابراین آنها نمی توانند به آنها دسترسی داشته و مسدود کردن ارتباطات خود با یکدیگر را تحت فشار قرار دهند.

پست جدید پیشنهادی
تقویت سیستم تخلیه با هدرز - اخبار ویندوز

رویترز می افزاید: داونینگ استریت “مقابله با اطلاعات نادرست در مورد واکسیناسیون را از اولویت های اصلی خود می داند”.

اما اقدامات متقابل GCHQ فقط در جهت تهیه اطلاعات غلط مورد حمایت دولت است. یک منبع دولتی به تایمز گفت: “شما اجازه نمی دهید که به دنبال میل لنگ بروید.”

“مردم حق دارند چیزهای batshit را بصورت آنلاین بیان کنند.”