ویروس کرونا: چقدر می توان از واکسن آینده انتظار داشت؟

با توجه به اینكه كشورهای جهان به سمت قفل شدن بازمی گردند ، گمانه زنی ها در مورد زمان واكسن شدن واكسن احتمالی برای كمك به كاهش نیاز به محدودیت های شدید Covid-19 در حال افزایش است.

کیت بینگام ، صندلی Taskforce واکسن انگلستان ، در این هفته به نمایندگان مجلس گفت كه اگرچه واكسن دانشگاه آكسفورد ممكن است ظرف چند هفته آماده شود ، اما تاخیرهای تولید به این معنی است كه در مجموع اولین گروه ممکن است بیش از چهار میلیون دوز نباشد. و نگرانی در مورد آخرین دوام آنتی بادی ویروس کرونا باعث ایجاد این س questionsال شده است که آیا ممکن است برای حفظ ایمنی به چندین جهش نیاز باشد.

بنابراین چقدر می توان از اولین واکسن های Covid محافظت کرد؟

چه زمانی واکسن آماده می شود؟

مدیر آزمایش واکسن دانشگاه آکسفورد گفته است که “احتمال کمی” وجود دارد که لقمه قبل از کریسمس آماده شود.

پروفسور اندرو پولارد روز چهارشنبه به نمایندگان مجلس در کمیته علوم و فناوری کمونز گفت که “خوشبین” است که این محاکمه می تواند نتایج مرحله آخر را قبل از پایان سال ارائه دهد – تحولی که “با معیارهای تاریخی ، خارق العاده است” ، می گوید BBC جیمز گالاگر خبرنگار بهداشت و علوم

گالاگر می افزاید: “تولید واکسن به طور معمول سالها طول می کشد ، اگر نه دهه ها.” “فقط رسیدن به این نکته یک اتفاق قابل توجه و بی سابقه بوده است و به زودی داده هایی به دست می آیند که زندگی ما را برای سالها مشخص می کند.”

پست جدید پیشنهادی
دستور العمل بستنی عسل روی نان تست توسط امی نیوزوم

با این حال ، بیشتر کارشناسان اظهار داشته اند که اوایل تا اواسط سال 2021 تاریخ واقعی تری برای عرضه است.

صدها واکسن بالقوه در حال آزمایش در کشورهای جهان است که 154 نامزد در حال حاضر در آزمایشات پیش بالینی ، 21 مورد در آزمایشات ایمنی انسانی در مقیاس کوچک ، 12 مورد در آزمایشات ایمنی گسترده تر و 11 مورد در آزمایشات گسترده و ارزیابی اثربخشی قرار دارند.

چقدر خوب کار خواهد کرد؟

دکتر آنتونی فاوسی ، رئیس انستیتوی ملی بهداشت و بیماری های عفونی ایالات متحده ماه ها هشدار داده است که ممکن است یک واکسن گلوله نقره ای نباشد. وی در آگوست خطاب به یک وبینار به میزبانی دانشگاه براون گفت: ما نمی دانیم 50٪ خواهد بود یا 60٪. “

کارشناسان دیگر نیز خواستار احتیاط شده اند. در مقاله ای که در ماه سپتامبر در لانست منتشر شد ، ویروس شناس سریلانکا مالک پیریس و متخصص اپیدمی هنگ کنگ گابریل ام. لئونگ می نویسد که “ما نمی توانیم واکسن Covid-19 را بپذیریم ، حتی اگر در کاهش شدت بیماری نیز مثر باشد ، انتقال ویروس را تا حدی قابل مقایسه کاهش می دهد.

“این تصور که ایمنی جمعیت ناشی از واکسن Covid-19 اجازه بازگشت به” عادی “قبل از Covid-19 را می دهد ممکن است بر اساس فرضیات واهی باشد.”

سازمان غذا و داروی آمریكا گفته است كه “هرگاه واكسن بی خطر و حداقل 50٪ م effectiveثر باشد ، می تواند برای استفاده در ایالات متحده تأیید شود” ، گزارش NPR.

اما برای ایمن سازی 40٪ از جمعیت از طریق واکسیناسیون با این سطح از کارایی ، “شما مجبورید 80٪ از جمعیت را واکسینه کنید” ، کارلوس دل ریو، یک متخصص بیماریهای عفونی در دانشگاه اموری ، به سایت خبری مستقر در واشنگتن دی سی گفت. “بنابراین بلافاصله اتفاق نخواهد افتاد.”

نتایج مطالعه که توسط کالج امپریال لندن در ماه اکتبر منتشر شد ، مشکل دیگری را ایجاد می کند. این تحقیق نشان داد که آنتی بادی های ضد ویروس کرونا در ماه های تابستان به سرعت در جمعیت انگلستان کاهش می یابد.

پست جدید پیشنهادی
دانشمندان پایان جهان را تماشا کرده اند

این یافته ها حاکی از آن است که حفاظت ارائه شده توسط واکسن ها ممکن است دوام نیاورد ، و این سوال را ایجاد می کند که آیا برای اطمینان از ایمنی ممکن است به چندین ضربه مضر نیاز باشد.

بیشتر بخوانید: چه کسی برای اولین بار در انگلیس واکسینه می شود؟