پادکست هفته باز نشده: تجارت اقیانوس آرام ، ردیابی و پارادوکس همجنسگرایان در اروپا

اولی مان و هفته در پشت تیتر روزنامه ها قرار می گیرند و بحث می کنند که واقعاً از هفت روز گذشته چه اهمیتی دارد.

–––––––––––––––––––––––––––––
برای دریافت شش شماره مجله مجله The Week و یک دفتر یادداشت moleskine به theweek.co.uk/offer مراجعه کرده و کد تبلیغاتی را وارد کنید: POD25
–––––––––––––––––––––––––––––

در قسمت این هفته ، ما در مورد:

تجارت آسیایی

چین و 14 کشور دیگر آسیا و اقیانوسیه در اقدامی بزرگترین توافق نامه تجارت جهان را امضا کردند که به گفته تحلیلگران ، تأثیر سیاسی و اقتصادی چین در منطقه را بیش از پیش افزایش می دهد. این معامله جدید هشت سال است که در حال انجام است و عضویت آن شامل اقتصادهای بزرگی مانند ژاپن و کره جنوبی است. این بازار 2/2 میلیارد نفر و 26.2 تریلیون دلار تولید جهانی یا حدود 30٪ اقتصاد جهانی را شامل می شود.

ردیابی داده ها

کارشناسان حقوق مدنی و حریم خصوصی هشدار می دهند که گسترش دستگاه های پوشیدنی که به طور مداوم موقعیت مکانی ما را گزارش می کنند – مانند برچسب های ردیابی Covid – می تواند منجر به اشکال جدیدی از نظارت شود که از همه گیر شدن بیشتر است. آنها همچنین هشدار می دهند که برخی از حسگرهای پوشیدنی می توانند کارفرمایان ، کالج ها یا آژانس های اجرای قانون را قادر به بازسازی مکان یا شبکه های اجتماعی افراد کنند ، و توانایی آنها را برای ملاقات و صحبت آزادانه سرد کند.

پارادوکس همجنسگرایان

اتحادیه اروپا اولین استراتژی خود را برای حمایت از حقوق افراد دگرباش جنسی آغاز کرده است ، چالشی برای دولتهای راست گرا در لهستان و مجارستان که طی سالهای اخیر به طور فزاینده ای از همجنسگرایی برخوردار شده اند. کمیسیون گفت که افراد دگرباش جنسی در اروپا با تبعیض فزاینده ای روبرو هستند ، حتی در حالی که بیشتر افراد در اتحادیه اروپا بیشتر به دنبال پذیرش حقوق همجنسگرایان هستند.

پست جدید پیشنهادی
کادو ولنتاین چی بخرم؟

می توانید در The Week Unwrapped در Global Player ، Spotify ، پادکست های اپل ، SoundCloud یا هرجایی که پادکست خود را دریافت می کنید مشترک شوید.