پادکست هفته باز نشده: تجارت اقیانوس آرام ، ردیابی و پارادوکس همجنسگرایان در اروپا

اولی مان و هفته در پشت تیتر روزنامه ها قرار می گیرند و بحث می کنند که واقعاً از هفت روز گذشته چه اهمیتی دارد.

–––––––––––––––––––––––––––––
برای دریافت شش شماره مجله مجله The Week و یک دفتر یادداشت moleskine به theweek.co.uk/offer مراجعه کرده و کد تبلیغاتی را وارد کنید: POD25
–––––––––––––––––––––––––––––

در قسمت این هفته ، ما در مورد:

تجارت آسیایی

چین و 14 کشور دیگر آسیا و اقیانوسیه در اقدامی بزرگترین توافق نامه تجارت جهان را امضا کردند که به گفته تحلیلگران ، تأثیر سیاسی و اقتصادی چین در منطقه را بیش از پیش افزایش می دهد. این معامله جدید هشت سال است که در حال انجام است و عضویت آن شامل اقتصادهای بزرگی مانند ژاپن و کره جنوبی است. این بازار 2/2 میلیارد نفر و 26.2 تریلیون دلار تولید جهانی یا حدود 30٪ اقتصاد جهانی را شامل می شود.

ردیابی داده ها

کارشناسان حقوق مدنی و حریم خصوصی هشدار می دهند که گسترش دستگاه های پوشیدنی که به طور مداوم موقعیت مکانی ما را گزارش می کنند – مانند برچسب های ردیابی Covid – می تواند منجر به اشکال جدیدی از نظارت شود که از همه گیر شدن بیشتر است. آنها همچنین هشدار می دهند که برخی از حسگرهای پوشیدنی می توانند کارفرمایان ، کالج ها یا آژانس های اجرای قانون را قادر به بازسازی مکان یا شبکه های اجتماعی افراد کنند ، و توانایی آنها را برای ملاقات و صحبت آزادانه سرد کند.

پارادوکس همجنسگرایان

اتحادیه اروپا اولین استراتژی خود را برای حمایت از حقوق افراد دگرباش جنسی آغاز کرده است ، چالشی برای دولتهای راست گرا در لهستان و مجارستان که طی سالهای اخیر به طور فزاینده ای از همجنسگرایی برخوردار شده اند. کمیسیون گفت که افراد دگرباش جنسی در اروپا با تبعیض فزاینده ای روبرو هستند ، حتی در حالی که بیشتر افراد در اتحادیه اروپا بیشتر به دنبال پذیرش حقوق همجنسگرایان هستند.

می توانید در The Week Unwrapped در Global Player ، Spotify ، پادکست های اپل ، SoundCloud یا هرجایی که پادکست خود را دریافت می کنید مشترک شوید.