پروفایل تارا رید: متهم بایدن اکنون خواهان تابعیت روسیه است

تارا رید، زنی که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را به تجاوز جنسی و آزار و اذیت متهم کرد، به امید شهروندی روسیه در مسکو آمده است.

به گزارش دیلی تلگراف، رید در یک کنفرانس مطبوعاتی ادعا کرد که جانش در خطر است و ممکن است پس از طرح اتهامات علیه رئیس جمهور، او را زندانی کنند.

زمانی که از هواپیما در مسکو پیاده شدم، برای اولین بار پس از مدت ها احساس امنیت کردم، احساس کردم شنیده می شود، و احساس احترام می کردم. رید گفت که این اتفاق در کشور من رخ نداده است. من فقط نمی خواستم به خانه بروم و وارد قفس شوم یا کشته شوم، که اساساً دو انتخاب من است.

رید در کنار ماریا بوتینا، سیاستمدار روس، که در سال 2019 به دلیل توطئه برای عمل به عنوان یک عامل خارجی ثبت نشده به 18 ماه زندان در آمریکا محکوم شد، نشست. او اواخر همان سال آزاد و اخراج شد و اکنون در پارلمان روسیه حضور دارد.

این آخرین پیچش در داستانی است که به گفته لورا مک گان از Vox، «در میاسمای عدم قطعیت غرق شده است».

تارا رید کیست؟

تارا رید در سال 1964 در شهرستان مونتری، کالیفرنیا، تارا مولتون به دنیا آمد. رید در مصاحبه‌ای با CNN در سال 2020، «دوران کودکی در مزرعه‌ای در شمال ویسکانسین را توصیف کرد». او گفت که “در طبیعت غرق شده و عاشق اسب سواری شده است”.

تامپا بی تایمز می گوید که رید نوشته است که او یک اسکی باز موفق بود که در سن 12 سالگی در ویسکانسین به تیم المپیک نوجوانان در اسکی سراشیبی راه یافت. روزنامه با برادر ناتنی رید صحبت کرد که به این گزارش شک داشت. اسکات توما، که یک سال جلوتر از رید در دوران راهنمایی، زمانی که مادرش با پدرش ازدواج کرد، گفت: “مطمئنم تارا این کار را کرد، اما واقعاً به یاد ندارم که او برای اجرای خود تحسین های قابل توجهی دریافت کرده باشد.”

او در 17 سالگی یک مدل و بازیگر شد و به کالیفرنیا نقل مکان کرد، قبل از اینکه در اوایل دهه 1990 از این کشور به واشنگتن رفت.

در سال 1993، رید بایدن را متهم کرد که وقتی او به عنوان دستیار در دفتر سنا او کار می کرد، او را به طور نامناسب لمس کرده است. او در آن زمان 29 سال داشت. رید به مک گان گفت که یکی از دستیاران ارشد به او گفته است که بایدن «از پاهای او خوشش می‌آید و می‌خواهد در یک گردآوری کمک مالی برای او کوکتل سرو کند». او بعداً شکایت کرد که بایدن در طول جلسات دست‌هایش را روی شانه، گردن و موهایش می‌گذارد که باعث ناراحتی او می‌شد، اما وقتی موضوع را با همکارانش مطرح می‌کرد «سرزنش می‌کرد و به او گفته می‌شد محافظه‌کارانه‌تر لباس بپوشد».

طی چند ماه، رید گفت که بسیاری از مسئولیت‌های خود را از دست داده و احساس می‌کرد که از کارش رانده شده است، بنابراین او را ترک کرد. او به مک گان گفت که داستان درباره سوء رفتار جنسی نیست، بلکه درباره سوء استفاده از قدرت است.

سپس، در طول رقابت های ریاست جمهوری 2020، زمانی که بایدن علیه دونالد ترامپ مبارزات انتخاباتی را انجام داد، رید با ادعای دیگری به نیویورک تایمز (NYT) خبرساز شد. او مدعی شد که در سال 1993 بایدن او را به دیواری در راهروی کاپیتول هل داد، او را بوسید و سپس به او تجاوز جنسی کرد. بایدن همه اتهامات را قویا رد کرده است.

تحت نظارت است

با این حال، اعتبار رید در سال های اخیر مورد بررسی قرار گرفته است. به گزارش NYT، در سال 2020، یک وکیل برجسته، رید را به‌عنوان موکلش پس از مخالفت دانشگاهی با ادعای او مبنی بر دریافت مدرک از دانشگاه خود کنار گذاشت.

Politico همچنین ادعا می کند که Reade سابقه فریب دادن و بیگانه کردن مردم را دارد. طی دهه گذشته، رید ردپایی از آشنایان آزرده خود را در منطقه ساحلی مرکزی کالیفرنیا به یادگار گذاشته است که می‌گویند دو چیز در مورد او به خاطر دارند – او درباره زمان کارش برای بایدن به خوبی صحبت کرد و آنها را فریب داد.

کلی کلت، وکیلی که در سال 2018 اتاقی را در خانه اش اجاره کرده بود، به پولیتیکو گفت: «او درباره جو بایدن و تجربه اش با او با من صحبت کرد. کلت به یاد می آورد که رید به کار بر روی قانون خشونت علیه زنان کمک کرده است که در سال 1994 تصویب شد.

رید اغلب ادعا می کند که او قربانی آزار خانگی توسط شوهر سابقش شده است، چیزی که او انکار می کند. در سال 1996 دادگاهی برای او قرار منع موقت صادر کرد. این زوج با هم یک دختر داشتند اما بعداً طلاق گرفتند.

رید همچنان بر اینکه داستان او یکدست و دقیق است، قاطع است و رسانه ها را به سوء تعبیر آن سرزنش کرده است. وکیل او، داگلاس ویگدور، می‌گوید: «اگر ادعا این باشد که کسی که به صاحبخانه‌اش دروغ گفته است، زیرا پولی برای پرداخت اجاره ندارد، بنابراین در مورد تجاوز جنسی دروغ گفته است، من فکر نمی‌کنم که این روزنامه‌نگاری منصفانه باشد. “

علاوه بر این، دیگران ادعا کرده اند که این ناعادلانه است که بگوییم اظهارات متناقض او در مورد شخصیت بایدن اتهامات او علیه او را رد می کند. McGann از Vox گفت: “هیچ یک از اینها به این معنی نیست که Reade دروغ می گوید، اما ما را در برزخ من نیز رها می کند: داستانی که ممکن است درست باشد اما ما نمی توانیم آن را ثابت کنیم.”

درخواست روسیه

رید در کنفرانس مطبوعاتی خود در مسکو گفت: «من روسیه و بسیاری از هموطنان آمریکایی من را دشمن نمی‌بینم» و افزود که او یک درخواست «بزرگ» دارد.

اگرچه او می‌خواهد تابعیت ایالات متحده خود را حفظ کند، اما گفت که «مایل است از رئیس‌جمهور فدراسیون روسیه، ولادیمیر پوتین، برای شهروندی روسیه درخواست دهد… قول می‌دهم شهروند خوبی باشم».

اندرو بیتس، معاون سخنگوی کاخ سفید، در پاسخ به سوالی درباره اظهار نظر درباره درخواست رید، گفت: «من سعی نمی‌کنم به‌جای یک شهروند مشتاق روسیه، جاسوس محکوم روسی که از او حمایت می‌کند یا دولت خارجی که او تصمیم گرفته است با آن متحد شود صحبت کنم.»