“پیوند محکم و غیرقابل بحث”: جف هرست در مورد زوال عقل در فوتبال صحبت می کند

جف هرست ، اسطوره فوتبال انگلیس ، اعتراف کرد که یک سال “باورنکردنی وحشیانه” بوده است ، پس از دیدن هم تیمی هایش در جام جهانی 1966 ، نوبی استایلز و جک چارلتون ، هر دو در مبارزه با زوال عقل شکست خوردند.

استایلز در اکتبر ، در سن 78 سالگی ، پس از ابتلا به زوال عقل و سرطان پروستات درگذشت. بی بی سی اسپورت گزارش داد ، ستاره سابق منچستر یونایتد پنجمین بازیکن تیم 1966 است که به بیماری آسیب مغزی مبتلا شده است. جک چارلتون در ماه جولای درگذشت و در ابتدای این ماه برادرش بابی نیز به زوال عقل مبتلا شد.

هرست ، که در فینال جام جهانی 1966 برای انگلیس هت تریک کرد ، با از دست دادن دوستانش به شدت “شوکه و ناراحت” شده است.

هرست در مصاحبه ای با دیلی میرور گفت اگر مغز خود را کمک کند تا به تحقیق در مورد تأثیر فوتبال های برتر کمک کند.

هرست در پاسخ به وی گفت: “بله ، کاملا”. “قبلاً هرگز از من این سال سال نشده است و اگر کمک کند پاسخ مستقیم من بله است. اگر من می توانم به خانواده هایی که مرده اند کمک کنم و اعضای بدن خود را اهدا کنند ، فکر می کنم این برای دیگران چیز خارق العاده ای باشد.

“بنابراین اگر می توانم از این طریق کمک کنم ، با همسرم در مورد آن بحث می کردم و او هیچ اعتراضی به انجام این کار از من نداشت. پاسخ مستقیم این است که بله. “

وی با تأمل در این سال ، افزود: “بسیاری از آنها در مدت زمان کوتاهی اتفاق افتاده و اتفاق افتاده است و وقتی در کنار مردم بزرگ شده اید ، در یک تیم عالی بوده اید ، در طول سالها از دیدارهای مجدد لذت برده اید ، خاطرات خارق العاده این از بسیاری جهات به طرز باورنکردنی وحشیانه بوده است. “

“یک مسئله کلیدی”

هرست ، 78 ساله ، اسطوره وستهام معتقد است که باید در سنین پایین بچه هایی که فوتبال را هدایت می کنند ممنوع شود و از تماس باشگاه ها برای محدود کردن هدایت در تمرینات پشتیبانی می کند. به گزارش ایندیپندنت ، وی می خواهد اقدامات بیشتری را برای مقابله با پیوند “غیرقابل انکار” بین فوتبال و زوال عقل انجام دهد.

هرست گفت: “این مسئله هر روز به یک موضوع بزرگتر تبدیل می شود و باید یکی از موضوعات اصلی برای رئیس جدید FA باشد.” “هرچه موضوع بزرگتر شود ، گام برداشتن از مقابله با آن برای افراد در سطوح بالاتر ورزشی دشوارتر است.

“من تقریباً هر روز چیزی در مورد بازیکنان سابق رنج می برم. سر بابی [Charlton] پنجمین عضو تیم 66 ما است که از زوال عقل رنج می برد – و سایر اعضای تیم نیز رنج می برند.

“یک پیوند محکم و غیرقابل بحث وجود دارد. هر کاری که می تواند برای افزایش تحقیقات پیرامون این موضوع انجام شود ، برای بازیکنان فعلی و سابق بسیار سودمند خواهد بود. “

به گزارش بی بی سی ، امروز اعلام شده است که انجمن فوتبالیست های حرفه ای گروه ویژه ای را برای بررسی بیشتر موضوع بیماری های آسیب مغزی در فوتبال ایجاد می کند.