چرا دونالد ترامپ اعلام پیروزی کرد در حالی که در انتخابات آمریکا پیروز نشده است

پس از یک مبارزات انتخاباتی بسیار غیر قابل پیش بینی در ایالات متحده که توسط ویروس کرونا و اعتراضات سیاه زندگی ها مورد توجه قرار گرفته است ، روز نتایج یک متن آشنا را دنبال می کند.

وب سایت خبری آمریکایی Axios در آخر هفته گذشته گزارش داد: “پرزیدنت ترامپ به معتمدان خود گفت اگر به نظر برسد” جلوتر است “سه شنبه شب پیروزی خود را اعلام خواهد کرد. “این حتی اگر نتیجه کالج انتخاباتی همچنان به تعداد زیادی از آرا unc بدون شمارش در ایالات مهم مانند پنسیلوانیا بستگی داشته باشد.”

امروز صبح ، با ادامه شمارش در پنسیلوانیا ، دونالد ترامپ دقیقاً همان کار را انجام داد.

اوایل روز چهارشنبه از کاخ سفید گفت: “ما برای پیروزی در این انتخابات آماده می شدیم.” “صادقانه بگویم ، ما در این انتخابات پیروز شدیم … تا آنجا که به من مربوط می شود ، ما در آن پیروز شده ایم.”

ادعای ترامپ بر اساس نتایج جزئی است – و حتی آنها به جو بایدن امتیاز می دهند. مطابق آخرین آمار گاردین ، ​​رقیب دموکرات با کسب 238 رای موافق و 213 رای در انتخابات رأی دادن به کالج های انتخاباتی پیشرو است.

با این حال ، ایالاتی که مجموعاً 87 رای دانشکده انتخاباتی دارند هنوز برای فراخوانی بسیار نزدیک هستند و در این رقابت ها ترامپ ممکن است شک کند که با شمارش آرا more بیشتر موقعیت وی تضعیف می شود.

اسلیت می گوید: “به دلیل همه گیری ، بسیاری از رای دهندگان دموکرات در ایالت های بالقوه سرنوشت ساز جورجیا ، ویسکانسین ، پنسیلوانیا و میشیگان رای خود را از طریق پست به صندوق انداختند.” و “همیشه انتظار می رفت که تعداد زیادی از آرا pro طرفدار بایدن در ساعت ها و روزهای بعد از شب انتخابات شمارش شود”.

با این حال در آنچه نیویورک تایمز به عنوان “حمله بی پروا به روند دموکراتیک” توصیف می کند ، ترامپ ادعا کرده است که شمارش این آرا “یک تقلب بزرگ” است.

به گفته آکسیوس ، رئیس جمهور و مشاورانش “هفته ها برای ایجاد این استراتژی” با هدف کاشت این ایده که “دموکراتها انتخابات را” به سرقت می بردند “، پایه ریزی می کردند.

در حقیقت ، شمارش آرا معمولاً مدتها پس از پایان رای گیری ، حتی زمانی که نتیجه تعیین کننده باشد ، طولانی می شود.

بیزینس اینسایدر می گوید: “نتایج انتخابات هرگز واقعاً در شب انتخابات نهایی نیست.” شبکه های خبری ممکن است بر اساس بازدهی جزئی ، یک برنده را پیش بینی کنند ، اما “در هر انتخابات ، از جمله در سال 2016 ، بسیاری از ایالت ها پس از روز انتخابات ، تعداد قابل توجهی از آرا their خود را شمردند”.

CNN می گوید ، آنچه “قابل توجه” است این است که ممکن است در نهایت ترامپ پیروزی خود را تضعیف کند. “به نظر می رسد که رئیس جمهور شانس زیادی برای پیروزی در ایالت های برجسته در پنسیلوانیا ، ویسکانسین ، جورجیا ، کارولینای شمالی و میشیگان دارد ، که می تواند برای دومین بار وی را تحویل دهد.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>