چرا رویال میل تحویل نمی دهد؟

رویال میل ممکن است پس از ناکامی در رسیدن به اهداف تحویل خود در سال گذشته، با جریمه های سنگینی مواجه شود، زیرا تنظیم کننده ارتباطات آفکام تحقیقاتی را در مورد خدمات پستی تحت محاصره آغاز کرده است.

اهداف کیفیت خدمات مستلزم آن است که رویال پست 93 درصد از نامه های درجه یک را ظرف یک روز کاری پس از جمع آوری تحویل دهد. 98.5% از نامه های درجه دو را در سه روز کاری تحویل دهید. و 99.9 درصد از مسیرهای تحویل را در هر روزی که تحویل مورد نیاز است تکمیل کنید.

با این حال، این شرکت روز دوشنبه تایید کرد که تمام این اهداف را از دست داده است، و تنها 73.7 درصد از نامه های درجه یک در یک روز کاری تحویل داده شده است. این اولین باری نیست که پس از دریافت جریمه 1.5 میلیون پوندی در سال 2019، به دلیل از دست دادن اهداف تحویل جریمه می شود.

به گزارش تلگراف، با ردیابی تاریخچه آن به هنری هشتم، «پست سلطنتی تا همین اواخر یکی از جواهرات بریتانیا بود». اما به خاطر سوءمدیریت شرکت، رقابت و کاهش نهایی در نامه نویسی، آن را در تلاش برای ماندن در بالای آب قرار داده است.

روزنامه ها چه می گفتند؟

سرویس انحصاری دولتی سابق از زمانی که در سال 2013 توسط دولت ائتلافی دیوید کامرون خصوصی شد، یک دهه پر فراز و نشیب را تحمل کرده است. گاردین گفت: بخش عمده ای از این زمان را صرف «تلاش برای اصلاح کسب و کار برای مقابله با کاهش طولانی مدت در ارسال نامه ها و افزایش سریع خرید آنلاین، افزایش حجم و رقابت در بازار پرسودتر بسته ها کرده است». .

با بازگشت تجارت الکترونیک به سطوح قبل از کووید و پس از افزایش کالاهای آنلاین و تحویل کیت تست کووید در طول همه‌گیری، رویال میل «با یک شبکه گسترده و گران قیمت از Land’s End تا John O’Groats و یک شبکه اجباری توسط دولت مملو شده است. تایمز گفت: تعهد خدمات جهانی (USO) برای تحویل به هر کدپستی بریتانیا شش روز در هفته با هزینه ثابت.

این روزنامه می‌گوید: «این کشور همچنین دارای نیروی کار بسیار اتحادیه‌ای است که نمی‌خواهد ارزش حقوق و مزایا از بین برود. و “اکنون رسیدگی به نامه های ملت زیر ذره بین است”.

سیمون تامپسون، مدیر اجرایی رویال میل، در آنچه اسکای نیوز به عنوان “یک جلسه استماع بحث برانگیز” با نمایندگان پارلمان در کمیته منتخب استراتژی تجاری، انرژی و صنعتی (BEIS) در فوریه توصیف کرد، اعتراف کرد که بسته های پرسودتر را به جای نامه ها در اولویت قرار داده است.

هفته گذشته، او اعلام کرد که پس از دو سال کبودی از سمت خود کناره‌گیری می‌کند، درست چند روز قبل از اینکه انتظار می‌رود نتایج سالانه شرکت «خسارات وارد شده به خدمات پستی 507 ساله را در سالی تیره و تار آشکار کند. 18 روز اعتصاب، رکود در تحویل بسته‌ها و حمله سایبری به عملیات تحویل بین‌المللی آن ضربه خورد.» این پول است.

به گفته ویل دان از نیواستیتمن، بزرگترین مشکل این است که “خدمات اصلی که باید ارائه شود – تحویل جهانی با قیمت های ثابت – گران است و محبوبیت آن کاهش می یابد”. تعداد نامه‌های ارسال شده از سال 2019 تا 23 درصد کاهش یافته است و اکنون به همان چیزی است که در اواسط دهه 1930 بود. اما در حالی که ممکن است در درازمدت کاهش یابد، نامه ها همچنان 44 درصد از درآمد شرکت را در آخرین سال مالی خود ایجاد کردند.

تلگراف می‌گوید: «زمانی نمی‌گذرد که خود نامه کاملاً زائد می‌شود،» در آن زمان «رویال میل به سادگی به یک سرویس تحویل بسته مانند DPD تبدیل می‌شود، اما احتمالاً کمتر قابل اعتماد است».

بعدش چی؟

بر اساس داده‌های Refinitiv، تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که رویال میل برای سال منتهی به پایان مارس 500 میلیون پوند از دست خواهد داد که در مقایسه با سود 416 میلیون پوندی در سال قبل. هشداری مبنی بر اینکه روزانه بیش از 1 میلیون پوند ضرر می کند و در صورت عدم بهبود وضعیت ممکن است مجبور شود با مدیران تماس بگیرد، قیمت سهام گروه اصلی خدمات توزیع بین المللی (IDS) را بیش از 30 درصد نسبت به گذشته کاهش داده است. سال

به گفته تایمز، چالش برای جانشین «ادامه برنامه نوسازی بی پایان رویال میل» است – اما، حداقل در تئوری، تامپسون کارهای سخت نظارت بر معامله با اتحادیه را انجام داده است. این روزنامه گزارش داد که این شرکت قصد دارد 10000 نقش را از 150000 نیروی کار خود کنار بگذارد زیرا به دنبال مقابله با هزینه های خود است و می خواهد برای کاهش فشار مالی خود در مورد تعهد خدمات جهانی مذاکره مجدد کند. در حالی که این شرکت به تحویل بسته ها در هفت روز هفته ادامه می دهد، یک گزینه بلند مدت این است که تحویل نامه های شنبه را کنار بگذارد.

دان گفت، شایان ذکر است که ارزش اجتماعی خدمات پست سلطنتی بالاست. میلیون ها نفر که بخش قابل توجهی از آنها مسن یا آسیب پذیر هستند، هنوز به خدمات ارتباطی آن اعتماد دارند. و در یک جامعه پیر، حضور منظم خانه به خانه می تواند حیاتی باشد. برخی در این صنعت تنوع بیشتری را در خدماتی مانند قرائت کنتورها پیشنهاد کرده اند.

او گفت: “این امر اجتناب ناپذیر است” بازوهای تحویل نامه و بسته رویال میل از هم جدا خواهد شد. سپس دولت باید تصمیم بگیرد که آیا شرکتی که به مدت پنج قرن از هویت بریتانیایی جدایی‌ناپذیر بوده است، ارزش آن را دارد که دوباره به عنوان یک خدمات عمومی به کار گرفته شود یا اجازه داده شود که از بین برود و به یکی دیگر از شرکت‌های تابعه ورشکسته UK plc تبدیل شود.