چرا همه در مورد رسوائی دولت لابی گر Covid صحبت می کنند

تماس ها برای تحقیق در مورد اینکه آیا لابی گرانی که در روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا بی سر و صدا در خیابان داونینگ استخدام شده اند ، از دسترسی داخلی خود برای کمک به سود شرکت های خارجی که آنها را نیز استخدام می کنند ، در حال افزایش است.

ساندی تایمز گزارش می دهد که یکی از این لابی گران تأثیرگذار ، جورج پاسکو واتسون ، رئیس ارتباطات پورتلند ، ارسال شده است “اطلاعات قبلی در مورد سیاست به مشتریان پرداخت

این روزنامه می افزاید ، اتهامات پیرامون Pascoe-Watson ، كه در ابتدا برای كار در برنامه NHS Test and Trace استخدام شده بود ، اختلافات راجع به اصطلاح “chumocracy chovocracy” “دوباره” دوباره “به وجود آورد”.

ادعاها چیست؟

گاردین می گوید ، دولت بوریس جانسون “در پاسخ به بحران ویروس کرونا” “بارها و بارها به دلیل ادعای جنجالی” و “عدم ایجاد مرز بین بخش های دولتی و خصوصی” مورد انتقاد قرار گرفته است.

طبق روزنامه ساندی تایمز ، “کل سازمانها در طی همه گیری ، و اغلب تحت پوشش مخفی کاری ، به نفوذ قابل توجهی در وایتهال دست یافته اند”.

این مقاله به ارتباطات Portland ، یک شرکت لابی گری با مشتریانی از جمله HSBC ، Pfizer و BAE Systems اشاره می کند که “تعدادی از مشاوران سابق Tory” را استخدام می کند. این مقاله ادامه می دهد که رئیس پاسکو واتسون در ماه مارس “بدون هیچ اعلامیه ای” با چتر نجات به سمت دولت سوار شد.

گفته می شود وی كه سردبیر سیاسی سابق روزنامه سان بود ، “در تماس های روزانه آنها شركت می كرد و كارمندان دولت را وادار می كرد تا نگرانی های خود را در مورد كانالهای مناسب مطرح كنند”. به گفته یک منبع “هیچ اتفاقی نیفتاده است” و پاسکو واتسون “از حداکثر دسترسی خود استفاده کرد” تا به مشتریان خود در مورد سیاست قفل و سایر برنامه های دولت اطلاع دهد.

این درگیری باعث افزایش انتقادها در مورد ادعای عدم شفافیت دولت در روند استخدام خود شده است.

صندلی سابق توری اندرو فلدمن همچنین “با وجود تعارض احتمالی منافع با مشتریان شرکت لابی که وی اداره می کند ، بی سر و صدا به یک وزیر بهداشت مشاوره داده شد” ، OpenDemocracy گزارش داد.

همتای Tory در حال حاضر مدیرعامل مشاوره روابط عمومی Tolchan است ، اما نقش مشاوره جداگانه او ، که توسط “یک دفتر خصوصی خدمات ملکی” پشتیبانی می شود ، “هرگز توسط دولت به طور رسمی اعلام نشده است” ، سایت تحقیقی می گوید.

چه کسی سود می برد؟

جرمی وارنر دستیار سردبیر The Telegraph می گوید ، در حالی که “تقریباً هر قیمتی ارزش دارد كه برای محدود كردن و كاهش” شیوع بیماری Covid پرداخت شود ، شماره 10 در طول پاسخ خود “اجازه داده است كه استانداردها سقوط كند”.

وارنر می نویسد ، دولت “به حالت تعلیق رساندن روندهای مناقصه عادی رقابتی ، پرداخت بیش از حد برای بسیاری از کالاها و خدمات ، و در مواردی با صراحت قصور” متهم شده است.

پاسکو واتسون در نقش مشاور دولتی خود دستمزد نگرفت ، اما ادعا می شود که از دسترسی داخلی خود استفاده کرده است تا به شرکای تجاری خود اجازه دهد از محدودیت های قفل جلوگیری کنند.

به عنوان مثال ، در 15 اکتبر ، وی از طریق ایمیل به مشتریان گفت که “به وی به طور خصوصی توصیه شده است که محدودیت های لندن در آن روز تا بهار 2021 ادامه یابد.”

وی نوشت: “تصمیم گیرندگان شخصاً به من گفته اند.”

در همین حال، جیمز اوشونسی همتای توری بود هم مشاور عالی خارجی به وزارت بهداشت و مراقبت های اجتماعی (DHSC) و هم مشاور پورتلند این روزنامه می گوید تا ماه آگوست. مندر ماه مه ، O’Shaughnessy در تماس با Bethell و Boston Consulting Group (BCG) ، مشتری پورتلند شرکت کرد که 21 میلیون پوند در قراردادهای Covid-19 دریافت کرده است.

و واکنش؟

آنگلا راینر معاون رهبر حزب کارگر امروز توییت کرد او به سیمون کیس ، وزیر کابینه ، نامه نگاری کرده و خواستار تحقیق فوری در مورد “چگونه لابی ها و مشتریان آنها از این اطلاعات حیاتی قبل از اطلاع مردم بهره مند شده اند ، زیرا بقیه کشور با نگرانی منتظر اعلامیه های دولت در مورد قفل شدن هستند … و اینکه آیا آنها می توانند خانواده ها ، دوستان و عزیزانشان را ببینید. “

حزب ملی اسکاتلند (SNP) همچنین خواستار تحقیق در مورد “نزدیکی بی نظیر” است.

کیرستن اسوالد ، معاون حزب در وست مینستر ، گفت: “باید یک تحقیق عمومی در مورد شیوه رسواکننده ای که پول عمومی ، مشاغل و دسترسی ممتاز توسط دولت توری در طی این بحران توزیع شده است ، انجام شود.”

سخنگوی وزارت بهداشت و مراقبت های اجتماعی گفت که “ما به درستی از مهارت تعدادی از شرکای بخش خصوصی که مشاوره و تخصصی برای کمک به کارهای حیاتی دولت ارائه داده اند” برای مقابله با بحران بهداشت استفاده کرده ایم.

سخنگو افزود: “در نتیجه همکاری سازمانهای بخش دولتی و خصوصی با سرعت ، ما توانستیم پاسخ خود را نسبت به بیماری همه گیر تقویت کنیم ، بنابراین برای چالش های ماه های آینده آمادگی بیشتری داریم.”