چگونه انگلیس می تواند انتقال ویروس اچ آی وی را تا سال 2030 پایان دهد

همانطور که جهان با اثرات Covid-19 دست و پنجه نرم می کند ، جنگ طولانی مدت بیشتری علیه یک بیماری همه گیر که منجر به تلفات بسیار بیشتری شده است ، همچنان ادامه دارد.

به مناسبت روز جهانی ایدز ، مبارزان خواستار احترام دولت به تعهد موجود برای از بین بردن انتقال HIV در انگلیس تا سال 2030 هستند.

علوم پزشکی پیش از این در مقابله با ویروس پیشرفت چشمگیری داشته است. همانطور که دویچه وله متذکر می شود ، “برای اکثر مردم ، تشخیص HIV در دهه 1980 یک حکم اعدام خودکار بود”. چهار دهه بعد ، NHS می گوید که میانگین امید به زندگی برای بیماران HIV مثبت “تقریباً طبیعی” است.

اما آیا ریشه کنی واقعاً در دسترس است؟

الان کجا هستیم؟

میزان انتقال اچ آی وی در انگلستان به طور پیوسته از اوج گیری در دهه 1980 قبل از افزایش دوباره در دهه 2000 کاهش می یابد. اما از آن زمان به بعد ، سرعت انتقال سرعت گرفته است.

طبق جدیدترین گزارش بهداشت عمومی انگلستان ، “تعداد كل افرادی كه تازه مبتلا به اچ آی وی تشخیص داده شده اند همچنان در سال 2019 به 4139 كاهش می یابد” – 10٪ كاهش نسبت به 4،580 در سال 2018 و 34٪ كاهش از 6،312 تشخیص جدید گزارش شده در 2014.

این گزارش می گوید: “کاهش در تشخیص های جدید اچ آی وی در سال های اخیر عمدتا ناشی از افت شدید تشخیص در مردان همجنسگرا و دوجنسگرایان است” ، که در میان آنها موارد تایید شده در پنج سال گذشته تقریباً نصف شده و به 1700 مورد در سال 2019 رسیده است.

پست جدید پیشنهادی
تاپيك جامع جنتو اتوماتيك - صفحه 3 - تیونینگ تاک

میزان مرگ و میر در میان افراد مبتلا به HIV “با 622 مرگ و میر” در سال 2019 ثابت مانده است – که برابر است با متوسط ​​نرخ مرگ و میر 631 در هر 100000 نفر مبتلا به ویروس.

در مجموع 105200 نفر در سال گذشته در انگلیس با HIV زندگی می کنند.

آیا می توانیم تا سال 2030 انتقال را متوقف کنیم – و چگونه ممکن است این کار را انجام دهیم؟

کاهش شدید تعداد افرادی که آزمایش HIV مثبت دارند “در بیشتر جمعیتها و در بیشتر تنظیمات “ چند سال گذشته “نشان می دهد که ، اگر پیشرفت ادامه یابد ، انگلستان می تواند تا سال 2030 کشوری با شیوع بسیار کم باشد” ، می گوید سایت اطلاعاتی AidsMap.

طبق گفته دولت ، “tاو هدف از بین بردن است اچآیوی انتقال تا سال 2030 بستگی به ادامه اقدامات پیشگیری و گسترش بیشتر آنها برای رسیدن به همه در معرض خطر دارد.

بهداشت عمومی انگلستان پیشنهاد کرده است که اقدامات لازم برای مقابله با ویروس شامل افزایش آزمایش در محیط های غیر سنتی مانند بخش های A&E ، زندان ها و از طریق خودآزمایی است. آزمایش سازگارتر از افرادی که با STI علامت دار به کلینیک مراجعه می کنند. و راه اندازی معمول پروفیلاکسی قبل از مواجهه ، دارویی پیشگیرانه که به کاهش خطر انتقال در افراد پرخطر کمک می کند.

دکتر نوئل گیل ، رئیس بیماریهای مقاربتی و اچ آی وی در بهداشت عمومی انگلیس ، در اوایل سال جاری گفت که “ما در تلاش هستیم” تا ابتدای دهه آینده انتقال اچ آی وی را از بین ببریم.

پست جدید پیشنهادی
خوب، بد و کن: باربی در طول اعصار

وی ادامه داد: “آزمایش بخشی مهم در موفقیت انگلستان است – در صورت ابتلا به HIV می توانید از درمان های نجات دهنده زندگی که از انتقال بیشتر ویروس نیز جلوگیری می کنند ، بهره مند شوید.”

“گروه خاصی از افراد در معرض خطر بیشتری از ویروس HIV هستند و به آنها توصیه می شود آزمایش های منظم انجام دهند ، از جمله مردان و زنانی که از کشورهای مبتلا به اچ.آی.و. با مردان. ”

وزیر بهداشت مت هنكوك با استقبال از داده ها كه نشان دهنده كاهش انتقال در انگلیس است ، گفت كه “اچ آی وی صدمات و رنج های بی حد و حصر بسیاری را به ارمغان آورده است”

وی افزود: “ما باید به خاطر پیشرفت خارق العاده ای كه قبلاً در زمینه كاهش سطح عفونت داشته ایم ، افتخار كنیم.”

چه کار دیگری انجام می شود؟

به مناسبت روز جهانی ایدز در 1 دسامبر ، اولین کمیسیون HIV انگلیس – که توسط ترنس هیگینز تراست ، National Aids Trust و بنیاد التون جان ایدز تاسیس شده است – “20 توصیه” را برای کمک به توقف انتقال جدید در انگلیس طی ده سال آینده منتشر می کند ، رویترز گزارش می دهد.

آژانس خبری گزارش می دهد که مبارزان خواستار این هستند که “آزمایش اچ آی وی برای بیمارانی که با پزشک جدید ثبت نام می کنند ، تحت آزمایش های اسمیر معمولی قرار می گیرند یا در بخش های اورژانس بیمارستان ها بستری می شوند” ، آزمایش HIV است. طبق این طرح ، “آزمایشات در داروخانه ها در مناطقی که شیوع بالای HIV دارند نیز در دسترس خواهد بود”.

پست جدید پیشنهادی
پوشاک زنانه از تنوع بسیار بالایی برخوردار است

هدف 2030 انگلستان منعکس کننده برنامه مشترک سازمان ملل در مورد اچ آی وی / ایدز (UNAIDS) است که از “استراتژی سریع” برای پایان دادن به بحران ایدز پیروی می کند.

اهداف به اصطلاح 90:90:90 این است که 90٪ افراد مبتلا به HIV تشخیص داده شوند ، 90٪ افراد مبتلا تحت درمان قرار بگیرند و 90٪ افراد تحت درمان بار ویروسی غیرقابل شناسایی داشته باشند تا سال 2030.

این سازمان می گوید: “برای رسیدن به این هدف چشم انداز پس از سه دهه جدی ترین اپیدمی در حافظه زنده ، كشورها باید از ابزارهای قدرتمند موجود استفاده كنند ، برای نتیجه گیری از یکدیگر مسئولیت داشته باشند و اطمینان حاصل كنند كه هیچ كسی عقب نماند”

طبق دولت انگلستان ، انگلیس “یکی از معدود کشورهایی است که به اهداف UNAIDS 90:90:90 رسیده و از آنها فراتر رفته است”. از 103،800 مبتلایان به ویروس HIV در انگلیس در سال 2018 ، 93٪ تشخیص داده شد ، 97٪ افراد تشخیص داده شده تحت درمان بودند و 97٪ افرادی که تحت درمان بودند از طریق ویروسی سرکوب شدند.