چگونه دانشمند برجسته هسته ای ایران با مسلسل کنترل از راه دور کشته شد

بر اساس آخرین گزارش ها ، از یک مسلسل با کنترل از راه دور برای ترور دانشمند برجسته هسته ای ایران در ترور مورد استفاده قرار گرفت که تهران آن را مقصر اسرائیل دانست.

محسن فخری زاده – “پدر” برنامه بمب گذاری ایران لقب گرفته – با همسرش در حالی که با کاروان وسایل نقلیه زرهی همراه بود با یک ماشین ضد گلوله در مسافرت بود که روز جمعه در شهر آبسرد واقع در 50 مایلی شرق مورد تیراندازی قرار گرفتند. از پایتخت

گزارشات مربوط به این حمله متناقض است ، به طوری که دیلی میل گزارش داد که فخری زاده “توسط 12 قاتل بسیار آموزش دیده در اتومبیل خود به ضرب گلوله کشته شد” پس از اینکه کاروان وی هنگام نزدیک شدن به یک دوربرگردان مجبور به توقف کاروانش شد ، متوقف شد.

اما خبرگزاری نیمه رسمی ایران فارس ادعا می کند که فخری زاده پس از کشیدن و خارج شدن از وسیله نقلیه شخصی خود برای بررسی صداهای تیراندازی ، توسط یک مسلسل کنترل از راه دور سوار بر نیسان پارک شده در فاصله 150 متری کشته شد.

گفته می شود فخری زاده “حداقل سه بار مورد اصابت قرار گرفته است” و “محافظ وی نیز مورد اصابت گلوله قرار گرفته است” ، قبل از انفجار نیسان ، می گوید CNN.

گاردین گزارش داد ، این قتل “یک بار دیگر تنش ها را میان تهران و دشمنانش افزایش داده است ، حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران ، اسرائیل را متهم کرده است که با” طراحی “مزدور” واشنگتن “با طراحی این حمله ،”

پست جدید پیشنهادی
ویروس کرونا ویروس: آیا واکسن آکسفورد بازی واقعی Covid خواهد بود؟

تایمز آو اسرائیل می افزاید: این ترور به عنوان تلاش برای تلاش های ناپذیر جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده برای احیای توافق هسته ای ایران در سال 2015 تلقی می شود ، “اقدامی که اورشلیم سرسختانه با آن مخالف است”.

سرلشکر حسین حسین دهقان – مشاور نظامی آیت الله سید علی خامنه ای رهبر رهبر ایران – که قول انتقام حمله را داد ، روز شنبه هشدار داد که تهران “مانند صاعقه” بر “صهیونیست ها” فرود خواهد آمد تا “برای تشدید و افزایش فشار بر ایران برای دستیابی به جنگ تمام عیار “.

هرچند بیت المقدس رسماً مسئولیت ترور را به عهده نگرفته است ، دیروز یک مقام اسرائیلی گمنام به نیویورک تایمز گفت که “جهان باید از اسرائیل تشکر کند” برای خلاص شدن از تهدید هسته ای ناشی از فخری زاده ، که تحقیق برای ایران وزارت دفاع.

بدنبال تشییع جنازه دولتی ، امروز پیکر وی در حرم امام خمینی تهران تشییع می شود.