چگونه پاپوآ گینه نو با واکنش ویروس کرونا از همسایگان ثروتمند خود پیشی گرفت

در حالی که نیوزیلند به دلیل پاسخ خود به Covid-19 توجه و ستایش بین المللی را به خود جلب کرده است ، اما یک کشور همسایه فقیرتر ممکن است حتی نتیجه چشمگیرتری را نیز داشته باشد.

پاپوآ گینه نو (PNG) دارای جمعیتی تقریباً دو برابر بیشتر است اما طبق آخرین آمار فقط هفت مورد مرگ و 645 مورد را ثبت کرده است – در مقایسه با 25 مورد مرگ و 2040 مورد در نیوزیلند.

با این حال ، آمار رسمی با هشدار بهداشتی همراه است. گاردین می گوید: “نرخ واقعی عفونت احتمالاً بسیار بیشتر است” ، و آزمایش های خطرناك پایین در سراسر كشور وجود دارد.

حتی در این صورت ، اعداد مطابق با استانداردهای اروپا چشمگیر هستند. رادیو نیوزلند گزارش می دهد که افزایش آزمایش ها در پاسخ به شیوع اخیر فقط “12 مورد دیگر از یک خوشه قابل توجه” را در استان PNG غرب بریتانیا نشان داده است ، و تعداد کل عفونت های تایید شده در منطقه را به 42 مورد می رساند.

در مقابل ، انگلیس طی هفته گذشته به طور متوسط ​​18000 مورد در روز ثبت کرده است.

مکان نسبتاً دور PNG در جنوب غربی اقیانوس آرام به احتمال زیاد نقش زیادی در بارگذاری نسبتاً کم آن داشته است ، اگرچه برخلاف نیوزیلند ، یک مرز زمینی دارد – یک مرز طولانی و متخلخل با پاپوآ ، بخشی از اندونزی. همچنین با سرانه تولید ناخالص داخلی در حدود 2700 دلار (2،021 پوند) در مقایسه با 42،000 دلار (31،440 پوند) در نیوزیلند ، به میزان قابل توجهی فقیرتر است.

پست جدید پیشنهادی
ویژگی ها و کاربردهای کربنات پتاسیم

اگرچه PNG از قفل كامل جلوگیری كرد ، اما دولت این كشور سفرهای داخلی را ممنوع كرد ، فروش مشروبات الكلی را غیرقانونی دانست ، اجتماعات عمومی را ممنوع و مقررات منع رفت و آمد اعلام كرد. انجمن سیاست های آسیا و اقیانوس آرام می گوید: “به افراد دستور داده شد که از ساعت 10 شب تا 5 صبح در خانه بمانند مگر اینکه به مراقبت فوری پزشکی احتیاج داشته باشند یا به دلیل شرایط اضطراری مجبور به بیرون رفتن شوند.”

در ماه سپتامبر ، سازمان بهداشت جهانی گفت PNG “تهدیدات همه گیری را جدی می گیرد” و دولت خود را بخاطر “تقویت سیستم بهداشتی کشور و درگیر کردن جوامع برای در امان نگه داشتن آنها از ویروس” ستود.

دیلی میل می گوید وزرا همچنین كنترل دقیق بر بازدیدكنندگان ورودی اعمال كرده و “دستبند مچ پا را برای كارگران بین المللی كه با پروازهای چارتر تعیین شده وارد كشور می شوند” اجباری می كنند. این برچسب ها باید در طول قرنطینه دو هفته استفاده شوند.

با این حال ، سایر عناصر پاسخ این کشور عجیب تر بوده است.

در ماه اکتبر ، نخست وزیر جیمز ماراپ “از طرح های میلیون ها دلار به یک شرکت محلی برای توسعه درمان ناشناخته Covid-19 دفاع کرد” ، ABC News استرالیا گزارش داد. کارشناسان بیماری های عفونی در مورد این طرح ابراز تردید کردند – و شرکت ناشناخته قبلی که کمک هزینه 2.2 میلیون پوندی دریافت کرده بود.