چگونه یک عطاری راه اندازی کنیم؟

در گذشته محصولات عطاری و سلامت محور طعم مطلوبی نداشتند و یا تنها برای افرادی که دچار بیماریها بودند تجویز میشد. اما کاربرد ادویه، روغن و چاشنی سلامت محور در آشپزی چیست؟ توجه به ادویهها در آشپزی آسیا و آمریکا بسیار زیاد است. اما محصولاتی که امروز در بخش عطاری و سلامت محور شاهد تولید آنها هستیم بسیار متفاوت هستند. در برخی نقاط نیز کشت این گیاهان به صورت دستی آغاز شده. صندلی تجربه یکی از برنامههایی است که در این راستا برگزار میشود و مرتضی عزیزپور، بنیانگذار برند حاجنوروز، دومین مهمان صندلی تجربه عطاری چهل گیاه بود.

در گذشه عطاری ها نیاز دارویی مردم را از داروهای طب سنتی و گیاهی تامین میکردند. در جهان صنعت گیاهان دارویی و طب سنتی و نیز استفاده از آن رو به پیشرفت است. به گزارش شاردن، نام یکی از کاروانسراها مقصود عطار بود که درظاهر، نامگذاری آن به این سبب بوده که عطاری به نام مقصود، دکانی در مقابل این کاروانسرا داشته است (4/1417). در بازار بزرگ اصفهان نیز از دورههای قدیم تا عصر صفوی بخش مستقلی برای عطاریها وجود داشت.

عطاری در گذشته به عطر فروشی ها گفته می شد و بعد ها به محل فروش گیاهان دارویی نیز عطاری گفتند چون رایحه گیاهان در محیط اطراف عطاری میپیچد و معمولا رایحه ای خوشایند فضا را پر می کند. حکایت عطاریهای بی عطر و بو! وعدهی صبحانه باید شما را برای ادامهی روز تا زمان وعده ی ناهار یا میان وعده پرانرژی نگه دارد. اگر دچار مشکلات گوارشی، قندخون، سرطان، حساسیتهای خاص یا میگرن هستید و یا رژیمهای خاصی مانند گیاهخواری، کتوژنیک، کاهش یا افزایش وزن هستید بخش عطاری و سلامت محور بازار به روز رسان را بررسی کنید، حتما محصولات خاص و دلخواه خود را خواهید یافت.

مردم هزاران سال است که مکمل های پودری، ریشه، برگ، تنتور، چای و کرم های پوستی گیاهی برای درمان انواع بیماری های خود از بثورات پوستی گرفته تا مشکلات خلق و خوی مانند افسردگی خفیف استفاده می کنند، برای بهره مندی از گیاهان دارویی باید به عطاری مراجعه کنند. دارچین به کنترل قند خون کمک میکند و فلفل سرشار از آنتی اکسیدان است. مصرف لبنیات، نان و انواع نوشیدنی سلامت محور بدون آسیب رساندن به بدن شما ساعات طولانی از افت قند و گرسنگی جلوگیری میکند.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد عطاری بوعلی لطفا از سایت ما دیدن کنید.