چین از سلاح های مایکروویو برای انفجار نیروهای هندی در منطقه مورد مناقشه مرزی استفاده می کند

چین در طی یک توافق نامه بدون عکسهای مستقیم به توافق رسید یک مقام مستقر در پکن ادعا کرده است که ایستادن مرز در هیمالیا با استقرار سلاح های مایکروویو برای “پخت” نیروهای دشمن از هند..

تایمز گزارش داد ، ارتش چین با استفاده از فناوری “تابش الکترومغناطیسی با انرژی بالا” “دو تپه استراتژیک که توسط سربازان هندی اشغال شده بود را به اجاق مایکروویو تبدیل کرد”.

در این حمله نیروهای هندی “استفراغ” کردند و قادر به ایستادن در عرض 15 دقیقه نبودند ، و این امکان را به وجود آورد ارتش آزادیبخش خلق به گفته جین کانرونگ ، استاد روابط بین الملل در دانشگاه رنمین چین ، “دو تپه مهم استراتژیک در هیمالیا را بدون هیچ گونه تبادل آتش زنده پس بگیرید”

آكادمیك در یك سخنرانی اخیر به حاضران گفت كه چین پیروزی را در اواخر ماه اوت تبلیغ نكرد ، “زیرا ما مسئله را به زیبایی حل كردیم”.

“آنها [India] یا آن را تبلیغ نکرد ، زیرا آنها بسیار بدبخت شکست خوردند. “

دو طرف از ماه آوریل در یک درگیری مرزی در منطقه لاداخ قفل شده اند ، اما برای جلوگیری از تکرار جنگ خونین چین و هند در سال 1962 با یک قانون عکسبرداری زنده توافق کردند.

با این وجود ، نیروهای دو طرف در طی جنگهای تن به تن خشونت آمیز ، از جمله درگیری در ماه ژوئن ، کشته شده اند که می دید سربازان با چوب های آهن ، خفاش ها و چوب های بامبو مملو از میخ می جنگند.

اما اکنون به نظر می رسد که چین در میان عدم موفقیت در دستیابی به توافق در منطقه مورد مناقشه ، از سلاح های پیچیده تری استفاده می کند “علی رغم یک سری گفتگوهای سطح بالا “، می گوید The Sun.

در این حملات مایکروویو از “پرتوهای تابش الکترومغناطیسی با فرکانس بالا برای گرم کردن آب در پوست هدف انسان ، ایجاد درد و ناراحتی” استفاده می شود. “این سلاح ها برای آسیب رساندن دائمی در نظر گرفته نشده اند ، هرچند نگرانی هایی در مورد اینکه آیا ممکن است به چشم آسیب برساند یا تأثیر سرطان زا داشته باشد ایجاد شده است. “

تایمز می گوید ایالات متحده “سلاح مایکروویو خود را که روی وسیله نقلیه نصب شده است ، به نام سیستم انکار فعال (Active Denial System) ، ده سال پیش در افغانستان مستقر کرد اما گزارش شد بدون استفاده در جنگ استفاده شد. “

مظنون به استفاده از سلاح های مشابه در هنگام حمله به دیپلمات های آمریکایی در شهر گوانگژو در جنوب چین در سال 2018 و در طی حملات ادعایی علیه سفارتخانه های ایالات متحده و کانادا در هاوانا پایتخت کوبا از سال 2016 است.