چین خدمه فضایی جدیدی را پیش از سفر ماه 2030 به فضا پرتاب می کند

چین قصد دارد تا قبل از سال 2030 پا به ماه بگذارد و در تلاش برای انجام این کار، خدمه فضایی جدیدی را به فضا پرتاب می کند.

آسوشیتدپرس گزارش داد که جمهوری یک ماموریت سه نفره را به عنوان مرحله بعدی “برنامه فضایی رو به رشد” خود اعلام کرد، زیرا چین امیدوار است ایستگاه فضایی در مدار خود را گسترش دهد.

  • بیشتر ببینید آرتمیس 1: پشت ماموریت “ماه به مریخ” ناسا
  • بیشتر ببینید آیا چین می تواند آمریکا را در مسابقه فضایی جدید برای استعمار ماه شکست دهد؟
  • بیشتر ببینید Juice: ماموریت فضایی اروپا برای یافتن حیات در قمرهای مشتری

CNBC تایید کرد که شاتل Shenzhou-16 از لبه صحرای گوبی به سمت ایستگاه فضایی چین برخاست و “خدمه Shenzhou-15 را که از نوامبر در آنجا زندگی می کنند، تسکین خواهد داد.” در بیانیه ای، آژانس فضایی سرنشین دار چین (CMSA) این پرتاب را “موفقیت کامل” اعلام کرد.

Lin Xiqiang، معاون مدیر CMSA، در حال تلاش برای رسیدن به هدف سال 2030 برای این کشور است که چکمه‌هایی روی ماه داشته باشد.

واشنگتن پست به نقل از لین گفت: فضانوردان ما بر روی ماه قدم می زنند، نمونه هایی را در اطراف محل فرود جمع آوری می کنند و تحقیقات درجا انجام می دهند، این امر ماموریت های سرنشین دار ما را از مدار پایین زمین به اعماق فضا هدایت می کند و به تعمیق بشر کمک می کند. دانش درباره پیدایش و تکامل ماه و منظومه شمسی.

بیل نلسون، مدیر ناسا، در ژانویه به پولیتیکو گفت که آخرین پیشرفت یادآور «مسابقه فضایی» دهه‌های 1960 و 70 بین آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی است، و «زنگ خطر» را در مورد پیامدهای امنیتی جاه‌طلبی‌های چین در قمر به صدا درآورد.

پست جدید پیشنهادی
رمز عبور: 27 آوریل 2023 | هفته انگلستان

با این حال، آسوشیتدپرس اضافه کرد که «به نظر می‌رسد هزینه‌ها، زنجیره‌های تأمین و قابلیت‌های آمریکا در حال حاضر برتری قابل‌توجهی نسبت به چین به این کشور می‌دهد».

پخش کننده دولتی CGTN گزارش داد که در جای دیگر، ظاهراً ایلان ماسک، مدیر اجرایی Space X و مالک توییتر از پرتاب استقبال کرده است، که گفت برنامه چینی “بسیار پیشرفته تر از آنچه مردم تصور می کنند” است.