کتابهای هفته: عجیب ترین افراد جهان ، سیبیل بدفورد ، عشق

که در عجیب ترین مردم جهان جوزف هنریچ “عجیب و غریب روانشناختی” جمعیت جوامع غربی را کاوش می کند. سلینا هستینگز شرح حال “قهرمانانه” ای از نویسنده آلمانی الاصل انگلیسی سیبیل بدفورد را ارائه می دهد. و رمان ردی دویل عشق دو دوست قدیمی را در یک میخانه شبانه دوبلین دنبال می کند.

کتاب هفته
عجیب ترین مردم جهان توسط جوزف هنریچ

جیمز ماریوت در روزنامه تایمز گفت: “به دلایل واضح ، نظریه های گسترده سلطه تمدن غرب پیشنهاد انتشار مد روز نیست.” با این حال جوزف هنریچ ، انسان شناس هاروارد ، مقاله “بسیار خوبی” نوشته است. کتاب جدید او پیشنهاد می کند که یک عامل بالاتر از همه عوامل موفقیت جوامع غربی را توضیح می دهد: “عجیب روانشناختی جمعیت های آنها”. وی معتقد است غربی ها “عجیب و غریب” هستند ، یعنی: “غربی ، تحصیل کرده ، صنعتی ، ثروتمند و دموکرات”. اما از نظر تفکر بسیار غیرمعمول نیز هستند. از غربی ها که خواسته شده جمله “من هستم” را ده بار تکمیل کنند ، به طور معمول بر روی شخصیت و دستاوردهای خود تمرکز خواهند کرد: “من باهوش هستم ، وکیل هستم ، در جدول کلمات متقاطع تبحر دارم”. غیر غربی ها ، همان کار را تعیین می کنند ، برعکس ، بر روابط خانوادگی و سایر وفاداری ها تأکید می کنند. و این ، هنریچ ادعا می کند ، به یک تفاوت مهم اشاره دارد: طرز تفکر غربی “فردگرا ، خود شیفته ، کنترل گرا” است ، در حالی که تفکرات غیر غربی گروه گرا و “کل نگر” است.

چه عاملی باعث روانشناسی غربی شد که این مسیر را طی کند؟ ، زمانی که “برخی پدران کلیسای اولیه ناشناخته” ازدواج بین عموزاده غیر قانونی اعلام، گفت: دانیل C. دنت در نیویورک تایمز با توجه به Henrich، تغییر قاطع در مورد 1500 سال پیش رخ داده است. این قانون ساده پایه های جامعه مبتنی بر خویشاوندان را تضعیف کرد و “آبشار تغییرات” را ایجاد کرد. این امر باعث شد خانواده های هسته ای جایگزین خانواده های گسترده شوند ، علم و قانون جایگزین ادب و عرف شود و مفاهیم کاملاً غربی مانند عقلانیت و گناه را به وجود آورد. عجیب ترین مردم جهان کاری جاه طلبی خیره کننده است که از لحاظ دامنه قابل مقایسه با جرد دیاموند است اسلحه ، میکروب و فولاد. آنچه آن را به ویژه چشمگیر می کند این است که هنریچ به جای ادعای استدلال های خود ، با پشت سر گذاشتن طیف عظیمی از “نقاط داده” و آمار ، دردسر زیادی می کند.

جودیت شولویتس در The Atlantic گفت: در واقع ، پایان نامه Henrich می تواند کمی بیش از حد گسترده باشد. با عجله در توضیح روانشناسی غربی ، او گزارشی “عجولانه” از مسیحیت اولیه ارائه می دهد. و همچنین انتزاعات گسترده ای که وی در مورد “مردم عجیب و غریب و عجیب” مخالف اعمال می کند ، همیشه با شواهد قابل توجیه نیست. با این وجود ، این کتاب با تمایل به “پاسخگویی به تمایز غربی در حالی که زیر بار استکبار غربی می رود” ، گسست مهمی از پیروزی در روایت های قبلی این موضوع است. هنریچ “دیدگاه جدید و گسترده” در مورد “میراث کاملاً مسئله دار سلطه غرب” ارائه می دهد.

آلن لین 704pp £ 30؛ کتابفروشی هفته 23.99 پوند (شامل p & p)

سیبیل بدفورد توسط Selina Hastings

هند نایت در روزنامه ساندی تایمز گفت ، این زندگینامه نویسنده آلمانی الاصل سیبیل بدفورد “بهشت كامل” است. این به زیبایی نوشته شده است و با انواع مختلفی از افراد “که به نظر می رسد دیگر وجود ندارند” بسته بندی شده است. دو نفر از آنها پدر و مادر بدفورد بودند: یک “اشرافی جذاب و فقیر باواریایی” که ظروف چینی و لمور جمع می کرد. و “زیبایی خشن” که قبل از اعتیاد به مرفین “همه کارها را داشت”. بدفورد در سال 1911 متولد شد ، و روزهای اولیه خود را در خانواده سپری کرد شلختن در نزدیکی جنگل سیاه ، قبل از پیوستن به مادرش در ریویرا فرانسه ، جایی که او تحت طلسم آلدوس هاکسلی افتاد. در همین زمان بود که بدفورد متوجه شد که او لزبین است: همسر هاکسلی ، ماریا ، از اولین دوستداران او بود. بدفورد طی زندگی طولانی مشا per خود (در سال 2006 درگذشت) چهار رمان “عالی” نوشت (از جمله یک میراث، معروف ترین اثر او) ، در حالی که بسته بندی زیادی در “پیوندهای جنسی” داشته است. در اواخر زندگی اش اعتراف کرد: “کاش کتابهای بیشتری می نوشتم و وقت کمتری را عاشقانه می گذراندم.”

جولیان ایوانز در روزنامه دیلی تلگراف گفت ، خوانندگان این زندگی نامه به خوبی موافق هستند. هاستینگز ، کاملاً درست ، “وقایع نگاری دقیق” در زندگی عاشقانه بدفورد است – اما امور بی پایان “صریحاً طاقت فرسا” می شوند. سارا ویلر در فیلم تماشاگر گفت: او شخصیتی کاملاً جذاب نبود. او که یک دزد وحشتناک بود ، از سردبیران به عنوان “استخدام کنندگان” یاد می کرد و اگرچه سالها توسط خبرنگار جنگی مارتا گلهورن از نظر مالی پشتیبانی می شد ، اما روشهای پست متولد آمریکایی را تحقیر می کرد (“متاسفم که می گویم [Martha] بعد از اینکه دوستش او را به یک تراکتورسازی رومی برد ، آن را یک ترات می نامد ». هرچند ، هیچ یک از این موارد کیفیت زندگی نامه هایستینگ را کم نمی کند. کارشناسی و “قهرمانانه” تحقیق شده ، این اثری است که احتمالاً “آزمایش بی رحمانه زمان” را تحمل می کند.

Chatto & Windus 432pp £ 25؛ کتابفروشی هفتگی 19.99 پوند

رمان هفته
عشق توسط ردی دویل

هفزیبا آندرسون در The Observer گفت ، رمان دوازدهم رودی دویل با عنوان “جسورانه” “در اطراف یک شب خزیدن در میخانه دوبلین ساخته شده است”. جو و دیوی دوستان قدیمی هستند ، هر دو به 60 فشار می آورند. وقتی دیوی (که اکنون در انگلیس زندگی می کند) برای دیدار با “پدر بیمار” خود به شهر بازگشت ، با جو ملاقات می کند و با افشاگری که دوستش ترک کرده “بی حال” می شود همسرش برای یکی از “له های مشترک قدیمی آنها ، یک نوازنده ویولن سل به نام جسیکا”. این رمان طرح کمی دارد ، اما آن را با سر و صدائی “سرشار از توضیح” و “سخاوت احساس” جبران می کند.

، گفت: در آن زمان، به نظر می رسد دویل به خود او باشد تنظیم یک چالش “اشتباه” نوشتن بارنی نوریس در گاردین: “آیا من می توانم یک رمان خوب از یک مته سوراخ میخانه؟” همانطور که می بینیم این دو مرد “در سوراخ خرگوش از نوشیدنی” سقوط می کنند ، به نظر می رسد پاسخ منفی باشد. اما بعداً ، در پایان ، “چیزی تغییر می کند” ، و دویل یک “رونمایی زیبا و با قدرت و زیبا” را پرتاب می کند. رمانی که تا آن زمان غالباً “خشمگین” شده بود ، به طور ناگهانی بسیار مهیج می شود. من آن را “ساکت نشسته” بستم ، و فکر کردم “از دست دادن خودم”.

جاناتان کیپ 336pp 18،99 پوند کتابفروشی هفتگی 14.99 پوند

کتابفروشی هفته

برای سفارش این عناوین یا هر کتاب چاپی دیگر ، به theweekbookshop.co.uk مراجعه کنید ، یا با یک کتابفروش در شماره 035-3176 3835 صحبت کنید. زمان های شروع: دوشنبه تا شنبه 9 صبح – 5:30 و یکشنبه 10 صبح – 4 بعد از ظهر.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>