کشتار جنگل شاکاهولا: تعداد کشته شدگان فرقه مظنون کنیایی به 47 نفر رسید

پلیس کنیا در حال تحقیق در مورد یک فرقه مشکوک به گرسنگی ده ها جسد را در آخر هفته نبش قبر کرد.

به گزارش تایمز، بازرسان تا کنون “47 جسد را از گورهای کم عمق” در نزدیکی شهر ساحلی جنوبی مالیندی پیدا کرده اند، پس از آن که پل مکنزی نتنگه، واعظ مسیحی ” گمان می رود پیروان خود را تشویق کرده است که از گرسنگی بمیرند تا “با عیسی ملاقات کنند”. اجساد «کل خانواده‌ها» از جمله کودکان پیدا شده و یک جنگل 800 هکتاری در شاکاهولا محاصره شده است.

یک خبر باعث شد پلیس در اوایل این ماه نتنگه را دستگیر کند و به اموال او حمله کند، جایی که 15 نفر لاغر را پیدا کردند که چهار نفر از آنها بعداً جان باختند.

بر اساس گزارش روزنامه کنیایی The Standard، Nthenge نام سه “روستا” را به ناصره، بیت لحم و یهودیه تغییر داده بود و هر کدام حوضی داشتند که ظاهراً پیروان خود را قبل از شروع روزه خود در آن غسل تعمید می داد. روزنامه گزارش داد: «در هر روستا، «مرد خدا» تیم‌های امنیتی را انتخاب می‌کرد و آنها را «شاگرد» نامید.

Nthenge – که قبلاً در ماه مارس به دلیل مرگ دو کودک تحت سرپرستی والدینشان دستگیر و به قید وثیقه سپرده شده بود – تخلفات خود را انکار می کند و ادعا می کند که کلیسای بین المللی Good News خود را در سال 2019 تعطیل کرده است. او همچنان در بازداشت به سر می برد و در انتظار حضور در دادگاه است.

روزنامه The Nation مستقر در نایروبی گفت که مقامات در آخر هفته “سرانجام ابعاد وحشتناک این جنایت را به عنوان یک قتل عام پذیرفتند”. وزیر کشور کیتوره کیندیکی توییت کرد روز یکشنبه که “کشتار در حال آشکار شدن جنگل شاکاهولا” “روشن ترین سوء استفاده از حق آزادی عبادت مندرج در قانون اساسی” بود.

او نوشت که این “آفت هولناک بر وجدان ما” باید منجر به “مجازات شدید” مرتکب یا عاملان آن شود، اما همچنین “مقررات سخت‌تر برای هر کلیسا، مسجد، معبد یا کنیسه”.

یک منبع پلیس روز شنبه به خبرگزاری فرانسه گفت که آنها “حتی سطح را خراش نداده اند” و نبش قبر همچنان ادامه دارد. دیروز، صلیب سرخ کنیا گفت: 112 نفر در رابطه با تحقیقات مفقود شده اند.