18000 گاو در انفجار مزرعه لبنی تگزاس کشته شدند

تخمین زده می شود که حدود 18000 گاو در انفجار و آتش سوزی در یک مزرعه لبنی در غرب تگزاس تلف شده باشند که در آن یک نفر به شدت مجروح شد.

سالوادور ریورا، کلانتر شهرستان کاسترو به سی ان ان گفت که همه کارکنان جان سالم به در بردند، اما زنی که در مزرعه در حال سوختن گیر افتاده بود به بیمارستان در لوبوک منتقل شد و در مراقبت های ویژه باقی ماند. هویت او فاش نشده است.

مندی گفلر، یک قاضی محلی، به پخش کننده گفت: «این یک ضایعه ویرانگر است که بر بسیاری تأثیر خواهد گذاشت.

علت هنوز در حال بررسی است، اگرچه Gfeller پیشنهاد کرد که نقص تجهیزات مزرعه می تواند مقصر باشد.

نیویورک تایمز می‌گوید تماس‌های 911 عصر دوشنبه «به‌سرعت متوالی» انجام شد و پاسخ‌دهندگان «توده‌ای غلیظ از دود را دیدند که بر فراز دشت‌ها به‌صورت قارچ‌زا رشد می‌کرد».

یو اس ای تودی گفت که آتش “به سرعت از طریق آغل های نگهداری گسترش یافت”، جایی که هزاران گاو در انتظار شیردهی “در محدوده های مرگبار گیر افتادند”. تصاویر در شبکه های اجتماعی نیز گاوهای ذغالی شده را نشان می دهد که نجات یافته بودند.

تعداد گاوهای کشته شده، اگرچه هنوز تخمین زده می شود، تقریباً 90٪ گله مزرعه است و برابر است با حدود 20٪ از گاوهایی که در آمریکا هر روز ذبح می شوند.

راجر مالون، شهردار شهر دیمیت در نزدیکی دیمیت، گفت: “این حیرت آور است.”

گفلر گفت که هر گاو حدود 2000 دلار ارزش گذاری شده است، بنابراین ضرر و زیان مزرعه می تواند به ده ها میلیون دلار برسد، بدون اینکه تجهیزات و ساختمان ها را شامل شود.

پست جدید پیشنهادی
نارندرا مودی: رهبر اقتدارگرای هند با اپلیکیشن خودش

سید میلر، کمیسر کشاورزی تگزاس در بیانیه ای گفت: این مرگبارترین آتش سوزی در انبار گاوها در تاریخ تگزاس است.

بر اساس داده‌های موسسه رفاه حیوانات، یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در واشنگتن که آتش‌سوزی انبارها را ردیابی می‌کند، همچنین این بزرگترین مرگ جمعی گاو در آتش‌سوزی ایالات متحده است.

از سال 2013، بیش از شش میلیون حیوان در آتش سوزی انبارها کشته شده اند که اغلب به دلیل خطاهای الکتریکی است. اکثریت قریب به اتفاق مرگ و میرها مرغ بوده و گاوها کمتر از 1 درصد را تشکیل می دهند.