AstraZeneca در نظر دارد آزمایش جدید واکسن آکسفورد را اثبات کند که در همه سنین تأثیر دارد

یک آزمایش تازه جهانی برای واکسن Oxford Covid-19 در حال راه اندازی است تا روشن کند که م theثر از گروه های سنی بالاتر محافظت می کند – و شک و تردیدهایی را که از زمان انتشار نتایج اولیه در روز دوشنبه ایجاد شده است ، از بین ببرد.

بلومبرگ گزارش داد: “این شرکت می خواهد آزمایش جدید برای تأیید 90٪ میزان کارایی که در بخشی از آزمایش موجود نشان داده است ، باشد.”

این میزان چشمگیر نتیجه یک خطا بود ، زمانی که به یک گروه فرعی حدود 2700 آزمودنی ، به جای دو دوز کامل دریافت شده توسط سایر شرکت کنندگان ، یک دوز کامل واکسن و سپس یک دوز تقویت کننده کامل داده شد.

مقامات بهداشتی نشان دادند که افراد در گروه زیر کمترین احتمال ابتلا به Covid را دارند – اما همه آنها زیر 55 سال بودند و بنابراین در برابر ویروس کرونا آسیب پذیر نیستند.

گاردین گزارش می دهد: “جدول زمانی تأیید تنظیم مقررات و انتشار واکسن در انگلیس و اروپا نباید تحت تأثیر قرار گیرد”.

در ایالات متحده ، با این حال ، س aboutالاتی در مورد اینکه آیا داده های موقت AstraZeneca کل داستان را بازگو می کند ، مطرح شده است.

وایرد می گوید: “این مشکلات از این واقعیت شروع می شوند که اطلاعیه روز دوشنبه نتیجه یک آزمایش کلینیکی فاز 3 در مقیاس بزرگ نبود.” در عوض ، این نتایج شامل دو آزمایش جداگانه ، یکی در انگلستان و دیگری در برزیل است ، که اطمینان از اینکه محققان “داده ها را انتخاب نکرده اند” سخت است.

AstraZeneca متعهد شده است كه در اسرع وقت نتایج كامل خود را در یك مجله معتبر منتشر كند.

به گزارش پولیتیکو ، علی رغم اضطرار ناشی از افزایش تعداد کشته شدگان Covid-19 ، بسیاری از کارشناسان “خواستار صبر” هستند. بیشتر افراد بر این باورند که اطلاعات کامل اثر واکسن آکسفورد را تأیید می کند.

پروفسور پیتر اوپنشاو از کالج امپریال لندن می گوید ، اگرچه هنوز به برخی از س questionsالات باید پاسخ داده شود ، نتایج آزمایش اخیر واکسن “خبر بسیار خوبی” است.

وی به بی بی سی گفت: “قابل توجه است که هر یک از آزمایشاتی که اکنون گزارش می شود ، محافظتی را نشان می دهد که ما نمی دانستیم احتمال آن وجود دارد.”