Brexit: اوضاع وست مینستر در آستانه مسابقه 11 ساعته بوریس جانسون با اتحادیه اروپا چیست؟

در حالی که امشب بوریس جانسون برای یک ضیافت شام با رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین آماده می شود ، گمانه زنی ها در مورد اینکه آیا هر دو طرف مایل به گرفتن امتیازات برای تأمین یک معامله تجاری در آینده هستند ، زیاد است.

با گذشت زمان قبل از پایان دوره گذار Brexit در 31 دسامبر ، انگلیس و اتحادیه اروپا هنوز در مورد حقوق ماهیگیری ، شرایط بازی برابر (LPF) و حاکمیت هرگونه معاهده ای که توافق شده است با یکدیگر اختلاف دارند.

بنابراین اگر اتحادیه از بودجه خودداری کند ، نخست وزیر قدم خواهد زد؟ یا آیا او می تواند ، همانطور که وزیر کابینه ناشناس به سان گفت ، مجبور شود در “منوی صعودها” شام بخورد؟

خطوط قرمز

اعضای یورو اسکپتیک حزب محافظه کار در مورد مجموعه ای از موضوعات حاکمیت انگلیس ، از جمله سه موردی که تهدید به غرق شدن در مذاکرات هستند ، خطوط قرمز کشیده اند.

اما تنها چند هفته تا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باقی مانده است ، برخی از اعضای گروه تحقیقات تندرو اروپا (ERG) اشاره کرده اند که اگر جانسون بتواند امتیازات خاصی را در گفتگوهای امروز بدست آورد ، ممکن است مایل به قبول معامله باشند.

در اظهارنظرهایی که “توسط داونینگ استریت مورد استقبال قرار خواهد گرفت” ، برخی از برکسیترها اظهار داشتند که اگر دو طرف توافق کنند “تعهد در پایین نیاوردن استانداردهای زیر خط پایه” را دارند ، می خواهند در شرایط بازی انعطاف پذیر باشند. گزارش تلگراف.

با وجود این پیشنهاد آشکار اتاق پیچیده ، بن هریس-کوینی ، رئیس اندیشکده جناح راست Bow Group ، اصرار دارد که موضع Brexiteers “در طول مذاکرات واقعاً تغییر نکرده است و بعید است اکنون تغییر کند.

وی به دیلی اکسپرس گفت: “Brexiteers ERG اگر بوریس خط قرمزها را نقض کند کاملاً دست به کار می شوند و بسیار خوشحال هستند که برای یک Brexit بدون توافق تلاش می کنند.”

جبهه متحد

نخست وزیر هنوز هم می تواند به داشتن پشتوانه های فراوان اعتماد کند ، با این حال ، مطابق گفته های پلی استیو در لندن امیلیو کازالیچیو.

اما برخی از چهره های ارشد پیش از مذاکرات بحران ، همچنان صعودی باقی مانده اند.

مایکل گوو به بی بی سی گفت رادیو 4 امروز برنامه امروز صبح ممکن است در مورد حقوق ماهیگیری مصالحه شود ، اما اصرار داشت که انگلیس نمی تواند از “یک کشور ساحلی مستقل” عقب نشینی کند.

وی گفت: “من فکر می کنم زمینه سازش وجود دارد اما سازش در راهی است که قایق های اروپایی می توانند به آبهای انگلستان ادامه دهند.” “اما آنچه مصالحه نیست این اصل است که انگلستان یک کشور ساحلی مستقل خواهد بود و این موضوع برای مذاکره بین انگلیس و اتحادیه اروپا خواهد بود.”

بدون سازش ، بدون معامله

با پایین آمدن ساعت ، حال و هوای وست مینستر در میان کسانی که امیدوار به معامله هستند بد است.

شب گذشته یک مقام انگلیسی به خبرنگاران گفت که “واضح است که برای پیشرفت هرچه بیشتر انگیزه های سیاسی لازم است”.

منبع دولتی اضافه کرد: “ما باید واقع بین باشیم که ممکن است توافق ممکن نباشد زیرا در بازپس گیری حاکمیت انگلیس سازش نخواهیم کرد.”

میشل بارنیر ، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا ، همچنین بدبینانه عمل کرده است گفته می شود که به نمایندگان پارلمان اروپا گفته است که آخرین مهلت نهایی شدن معامله امروز است.

به گفته منابع ، بارنیه دیروز در یک نشست خصوصی به وزرای اتحادیه اروپا هشدار داد که “ما نزدیک به لحظه نیاز به اقدامات فوری هستیم که به معنای یک برنامه اضطراری برای عدم توافق است”.

رئیس مذاکره ادامه داد: “اساس همکاری آینده ما با انگلیس مهمتر از عجله در حال حاضر است.” “ما نمی توانیم منافع بلند مدت خود را فدای اهداف سیاسی کوتاه مدت کنیم.”

در پی هشدار بارنیه ، یک منبع دولت انگلیس “گفت که دو طرف برای معامله امشب خیلی فاصله دارند“، گزارش دیلی میل.

خودی پیش بینی کرد: “اگر آنها دست به اعتصاب بزنند و هیچ پیشرفتی نداشته باشند ، این اتفاق می افتد.” “هیچ دلیلی برای ادامه کار وجود ندارد.”