Brexit-hobbled انگلیس “هنوز هم نیروگاه پیشرفته اروپا”

شرکت های فناوری مستقر در انگلستان در پنج سال گذشته بودجه سرمایه ای به ارزش تقریبی 50 میلیارد دلار (37.4 میلیارد پوند) جذب کرده اند ، از جمله 12.5 میلیارد دلار تنها در 12 ماه گذشته ، ارقام تازه منتشر شده نشان می دهد.

مطابق با آمار “چشمگیر” انگلستان از سال 2016 ، 36٪ از کل سرمایه گذاری فناوری اروپا در این دوره را نشان می دهد شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Atomico’s گزارش وضعیت فناوری اروپا.

و علی رغم عدم اطمینان در مورد Brexit و تأثیر اقتصادی بیماری همه گیر Covid-19 ، مقدار پولی که در سال 2020 برای شرکت های نوپای فناوری در انگلیس پمپاژ می شود دو برابر جمع آوری شده توسط آلمان و فرانسه است.

دبیر فرهنگ ، الیور داودن ، با تجلیل از یافته ها ، گفت: “انگلیس نیروگاه فناوری اروپا است. ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که فناوری بریتانیا از بحران Covid-19 قویتر از هر زمان دیگر خارج می شود – پشتیبانی از بخش از طریق بهبود ، همانطور که فناوری از طریق همه گیر همه ما را پشتیبانی می کند.

“استراتژی دیجیتال پیش رو ما از پتانسیل کامل نوآوران و کارآفرینان فن آوری در سراسر کشور استفاده می کند و دوره جدیدی از رشد را هدایت می کند. مدتهاست که انگلستان یکی از بهترین مکانها برای شروع و رشد یک تجارت فناوری است و ما قصد داریم با اتخاذ رویکردی کاملا خجالت آور و پیشرو در فناوری ، آنرا به همین شکل ادامه دهیم. ”

لندن: پایتخت فناوری اروپا

در گزارش Atomico آمده است: لندن از نظر سرمایه گذاری شده با داشتن 9.59 میلیارد دلار در سال 2020 قطب فناوری “بلامنازع” است. این مبلغ کل برنده شدن شرکت های لندن از سال 2016 را به 34 میلیارد دلار می رساند.

پاریس با 3.4 میلیارد دلار در سال 2020 و 11.7 میلیارد دلار از سال 2016 دومین مقدار پول نقد را به خود اختصاص داده است. در همین حال ، استکهلم جایگزین برلین در جایگاه آخر در لیست سه مرکز برتر در سال 2020 می شود و 2.7 میلیارد دلار سرمایه گذاری سرمایه دارد.

زمان عمومی شدن است؟

اگرچه لندن به عنوان پایتخت فناوری اروپا باقی مانده است ، اما این “موفقیت مداوم هنوز می تواند به دلیل کمبود یک تجارت بزرگ فناوری انگلیسی که در شهر شناور است ، مختل شود” ، می گوید The Telegraph.

به گفته تامی استدلن ، “تنها قطعه اره برقی برای فناوری لندن این است که یک شرکت غول پیکر فناوری واقعی در انگلیس عرضه عمومی کند” یک سرمایه گذار در Giant Ventures که شرکت نوساز خود را در سال 2017 به مایکروسافت فروخت.

وی به روزنامه گفت: “تأثیر این امر ایجاد تعداد زیادی از میلیونرهای باهوش فناوری است که به عنوان یک سرمایه گذار فرشته تبدیل می شوند. “تا زمانی که این شرکت ها را به دست نیاوریم ، هرگز قرار نیست سیلیکون ولی را تشکیل دهیم. “

سرمایه گذاری (دلار آمریکا) در انگلیس ، از سال 2016 به بعد و به صورت تجمعی

سرمایه گذاری ($ m) بر اساس کشور و سال

گرافیک: dealroom.co / stateofeuropeantech.com

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>