F1: رومن گروژان پس از زنده ماندن از سقوط ترسناک ، “هاله” را ستایش می کند

رومین گروسژان گفت که پس از دور شدن از یک سانحه ترسناک در مسابقات جایزه بزرگ فرمول 1 بحرین ، “او خوب است”.

راننده هاس ، گروسژان در اولین دور مسابقه در پیست بین المللی بحرین به موانع برخورد کرد و در نتیجه برخورد ماشین او به دو نیم شد و سپس شعله ور شد.

F1.com می گوید ، پس از سه سالگی با تماس با Scuderia AlphaTauri از Daniil Kvyat تماس گرفت ، Haas از Grosjean “با سرعت 221 کیلومتر در ساعت (137.3 مایل در ساعت)” به داخل موانع نیزه زد “.

به طور باورنکردنی ، گروسژان قبل از نجات توسط مارشال های اطراف و مقامات پزشکی از کابین خلبان خود بیرون آمد – در حالی که شعله های آتش نیمه جلوی اتومبیل او را گرفته بود ،

این مرد فرانسوی پس از معالجه سوختگی دستانش ، شب را در بیمارستان گذراند. با اشعه ایکس مشخص شد که او هیچ شکستگی ندارد.

در به روزرسانی پزشکی ارسال شده در روز دوشنبه ، تیم Haas F1 گفت که گروسژان “به دوران نقاهت خود در بیمارستان نیروی دفاعی بحرین (BDF) ادامه می دهد که یک شب پس از حادثه روز یکشنبه در جایزه بزرگ بحرین در آنجا مانده است”.

در این بیانیه آمده است: “درمان سوختگی گروسژان در پشت هر دو دستش به خوبی انجام می شود. روز دوشنبه توسط گونتر اشتاینر ، مدیر تیم Haas F1 Team از گروسژان بازدید شد و پیش بینی می شود که وی روز سه شنبه 1 دسامبر از مراقبت از بیمارستان مرخص شود. “

“بزرگترین چیزی که ما به F1 آوردیم”

دستگاه محافظت از سر “هالو” در اتومبیل های F1 با معرفی در سال 2018 مورد انتقاد هواداران و اعضای تیم قرار گرفت. با این حال ، گروسژان گفت اگر هاله ای نبود که “امروز نمی توانست با شما صحبت کند”.

این هاله برای منحرف کردن لاستیک ها و بقایای دور راننده از سر راننده طراحی شده است ، تکه ای از تیتانیوم بسته بندی شده با فیبر کربن است که به دور کابین خلبان خم می شود. این محل توسط یک پایه در جلوی راننده و دو پایه پیچ خورده روی شاسی پشت سر قرار گرفته است.

گروسژان در یک پیام ویدئویی صحبت کرد: خیلی ممنون از همه پیام ها

“من چند سال پیش هاله نبودم اما فکر می کنم این بزرگترین چیزی است که ما به فرمول 1 آوردیم و بدون آن امروز نمی توانم با شما صحبت کنم

FIA ، ارگان حاکم F1 ، در حال تحقیق درباره تصادف در بحرین است. مدیر مسابقه مایکل ماسی به Sky Sports F1 گفت: “ما همه این موارد را بررسی خواهیم کرد و تحقیقات کاملی درباره کل حادثه و آنچه می توانیم یاد بگیریم انجام خواهیم داد.”

“هالو روز را نجات داد – و رومن”

راس برون ، مدیرعامل فرم اتومبیلرانی فرمول 1 ، گفت که “بدون شک” این هاله جان گروژین را نجات داد.

براون به Sky Sports F1 گفت: “تقسیم مانع سالها پیش یک مشکل کلاسیک بود و به طور معمول منجر به مرگ و میر شد.” “بدون شک هاله عاملی بود که روز را نجات داد – و رومن را نجات داد. تمام تیم های پشت سرگذاشته شده فقط مجبور به اعتبار هستند.

لوئیس همیلتون ستاره مرسدس برنده جایزه بزرگ در بحرین شد و در مصاحبه خود پس از مسابقه گفت که این حادثه “یادآوری جدی” از خطرات F1 است.

قهرمان هفت بار جهان گفت: “طبیعتاً دیدنش وحشتناک بود.” “من مدتهاست که چنین چیزی را ندیده ام و برای راننده واقعاً به خانه ضربه می زند ، زیرا فکر می کنم در حالی که همه ما برای یکدیگر رقابت می کنیم و می خواهیم یکدیگر را شکست دهیم ، من فکر می کنم که همه و نگران یکدیگر باشند وقتی مسئله ای پیش می آید ، وقتی تصادف می شود.

“بنابراین من واقعاً سپاسگزارم که او در امنیت است و توانست از خانه خارج شود. اما فکر می کنم این یک یادآوری واقعی است که نشان می دهد این ورزش تا چه حد می تواند خطرناک باشد. ”