F1: میک شوماخر به نیکیتا مازپین در صف جدید رانندگان در Haas پیوست

میک شوماخر اعتراف می کند پس از فرصتی که برای تحقق بخشیدن به آرزویش برای راننده شدن در فرمول 1 به دست آورده ، “به سادگی لال شده”.

پسر مایکل قهرمان هفت بار در سال 2021 برای Haas رانندگی خواهد کرد و در یک ترکیب کاملاً جدید به نیکیتا مازپین خواهد پیوست. تازه کارها در تیم آمریکایی جایگزین رومن گروژان و کوین مگنوسن می شوند.

شوماخر آلمانی در حال حاضر با 14 امتیاز برتری پس از 11 دور در رده های بالای جدول رده بندی رانندگان در فرمول 2 قرار دارد. مازپین مسابقه دهنده روسی سومین جدول F2 است.

شوماخر 22 ساله ، که در سال 2019 به آکادمی راننده فراری منصوب شد ، گفت: “احتمال حضور در مسابقات فرمول 1 در سال آینده من را فوق العاده خوشحال می کند و من بی زبان هستم.

“من می خواهم از تیم Haas F1 ، Scuderia Ferrari و آکادمی راننده فراری تشکر کنم که به من اعتماد کردند. من همچنین می خواهم پدر و مادرم را اذعان و احترام بگذارم – من می دانم که همه چیز را مدیون آنها هستم. من همیشه اعتقاد داشتم که آرزویم در فرمول 1 را تحقق می بخشم.

“همچنین باید از همه طرفداران بزرگ اتومبیلرانی خارج از کشور که در طول زندگی حرفه ای من حمایت کرده اند ، تشکر کنم. من مثل همیشه همه تلاش خود را خواهم داد و مشتاقانه منتظر رفتن به این سفر با Haas F1 و آنها هستم. “

گونتر اشتاینر ، مدیر تیم هاس افزود: “من کاملاً معتقدم که او بر اساس عملکرد خود فرصت فارغ التحصیلی در فرمول 1 را کسب کرده است. ما به عنوان یک تیم ، فرصتی پیش رو داریم که با توجه به آشنایی ما با بسته مسابقه ای که به سال 2021 می رود ، یک راننده جدید را ارزیابی و پرورش دهیم.

“ما در حال ساخت بلوک های سازنده خود برای رشد مداوم تیم هستیم و من مشتاقانه منتظر کمک های میک در این روند و خارج از مسیر هستم.”

جورج راسل راننده F1 ویلیامز
راسل برای مرسدس در Sakhir GP رانندگی کند

لوئیس همیلتون ، قهرمان هفت بار جهان پس از مثبت شدن تست راننده مرسدس برای Covid-19 ، جایزه بزرگ F1 Sakhir این آخر هفته را از دست خواهد داد.

با غیبت همیلتون ، مرسدس اعلام کرد جورج راسل پس از آزادی از ویلیامز برای تیم در بحرین رانندگی خواهد کرد. راسل از سال 2010 فقط پنجمین راننده ای است که برای مرسدس مسابقه می دهد ، و سومین بریتانیایی پس از سر استرلینگ ماس و همیلتون سومین بریتانیایی است که نماینده مرسدس بنز در F1 است.

راسل ، عضو برنامه Junior Mercedes-Benz Junior از سال 2017 ، گفت: “من ممکن است این آخر هفته کت و شلوار مسابقه ای دیگری بپوشم ، اما من یک راننده ویلیامز هستم و در هر مرحله از راه تیم خود را تشویق می کنم.

“من این را فرصتی بزرگ برای یادگیری از بهترین لباس شبکه در حال حاضر و بازگشت به عنوان یک راننده پیشرفته ، حتی با انرژی و تجربه بیشتر برای کمک به پیشبرد ویلیامز در این شبکه می دانم.

“یک تشکر بزرگ از مرسدس که به من اعتقاد دارند. بدیهی است که هیچ کس نمی تواند جای لوئیس را بگیرد ، اما من از لحظه ورود به ماشین در غیاب او تمام تلاش خود را برای تیم می کنم. از همه مهمتر ، برای او آرزوی بهبودی سریع دارم. “

ویلیامز ریسینگ تایید کرده است که جک آیتکن جایگزین راسل خواهد شد و در کنار نیکلاس لطیفی در GP ساخیر مسابقه می دهد.

پست جدید پیشنهادی
ویروس کرونا: در داخل ماراتن ده ماهه تولید واکسن آکسفورد