HDMI وایرلس (تبدیل کابل HDMI به وای فای / ارتباط بی سیم)

شما می توانید دانگل را به صورت مستقیم و یا توسط یک رابط افزایش اچ دی ام ای به پورت HDMI تلویزیون یا ویدئو پروژکتور خود وصل کنید. ورودیهای HDMI معمولاً در HDTV، پروژکتور و گیرندههای AV قرار دارند. پین های این کانکتور نسبت به نوع اول افزایش یافته و این کانکتور دارای 29 پینه و تا بحال در هیچ محصولی به کار گرفته نشده است. به سایز پورت دقت کنید که کوچک است و یا این که کابل بزرگتری نیاز دارید. در این مقاله قصد داریم به کاربرد کابل HDMI در دستگاههای مختلف بپردازیم؛ اما پیش از آن باید با تعریق و مفهوم اولیه این کابل آشنا شویم. این راهکارها با قراردهی یک فرستنده نزدیک به منبع ویدیویی و یک گیرنده کنار تلویزیون کار میکنند. هر کدام از دستگاههای یاد شده برای اتصال به منبع برق، شبکه اینترنت و یا اتصال به همدیگر، احتیاج به یک سیم یا کابل جداگانه دارند. هرچند شاید این روش برای استفاده در سیستم خانگی صرفه اقتصادی نداشته باشد، اما یک روش قابل اطمینان و بادوام برای افزایش طول کابل HDMI در فاصلههای زیاد به شما میآید.

در مورد مزایای ARC از جمله سادگی در اتصال، کم هزینه بودن و کیفیت بالای آن صحبت کردیم، اما شاید در برخی مواقع نتوانیم از آن استفاده کنیم. برای نمونه باید در نظر داشت یک کابل HDMI 20 متری یا کابل اچ دی ام آی 15 متری در صورتی که تنها فیش نری آنها دچار مشکل شده است، بهتر است به سادگی و با یک هزینه اندک تعمیر شود تا اینکه دوباره اقدام به خرید کابل HDMI شود. البته نسخههای مختلف این استاندارد با هم سازگاری داشته و با انتشار یک نسخه جدید؛ شما نیازی به تعویض تجهیزات و کابلهای خود نخواهید داشت. البته برخی از این تغییر و تحولها جزئی بودهاند؛ اما با اینحال توانستهاند بر روی تکامل این استاندارد تاثیر بگذارند. این پورتهای چند پین را میتوان در پشت، طرفین و گاه در جلوی لوازم الکترونیکی جدیدتر یافت. در آینده در مورد صفحه نمایش نیز صحبت خواهد شد و به سوال زیر پاسخ خواهد داده شد. این سوئیچ میتواند از یک پورت ورودی HDMI که بر روی تلویزیون یا دستگاه پخش کننده دیگر قرار دارد؛ به شما چندین پورت مجزا ارائه دهد. بیشتر گیرندهها، پخش کنندههای Blu-ray و DVD، پخش کننده رسانه و تلویزیونها دارای درگاه HDMI در پشت هستند.

پست جدید پیشنهادی
ممکن است هر سال سه مایل محتوا را مرور کنید

همچنین به ندرت برخی تلویزیونها و پخش کنندههای DVD دارای درگاه مزبور هستند. این کابل دارای رشته های مسی و بدون قطعی و نویز می باشد و دارای روکش ابریشمی میباشد که باعث می شود انتقال تصاویر با وضوح بالاتری پخش شود. این روزها منازل با انبوهی از سیمهای مختلف مواجه شدهاند. این پروتها میتوانند سیگنال HD را که از کنسول بازی، پخش کننده Blu-ray یا رسانه پخش کننده شما بیرون میآید را پذیرفته و آن را نمایش دهند. از قابلیت های این کابل می توان به پخش تصاویر سه بعدی و قابلیت ساپورت 4K و FULL HD و 1080 و همچنین قابلیت ساپورت از تصاویر 3D بدون نیاز به منبع تغذیه خارجی اشاره کرد. یک خروجی HDMI ، صدا و فیلم را با کیفیت بالا از منبع و از طریق ورودیهای HDMI ، به دستگاههای خروجی ( مانند تلویزیون ) منتقل میکند. باید اطلاعات خروجی hdmi کارت گرافیک تون رو ببینید و بالاترین رزولوشنی که dvi مانیتورتون ورودی قبول میکنه اگه ١۴۴ هرتز باشه هر دوتا پشتیبانی میکنند. با این حال خود کابل DVI دارای سه نوع است. برای این کار تنها کافیست که پشت، جلو و اطراف وسیله خود را بررسی کرده و به دنبال پورت HDMI باشید.

اتصالات طلاکاری شده در کابل AmazonBasics High-Speed HDMI بهترین اتصالات میباشد و عمر طولانی را برای این کابل فراهم کرده است. علاوه بر این HDMI BITRATE پایین تر منجر به انتقال صدا و تصویر به صورت ناکارآمد خواهد شدو به دلیل نا مرغوب بودن و غیر استاندارد بودن لایه های محافظتی و کیفیت انتقال تصویر امکان ورود نویز و حتی الکتریسیته مخرب به دیوایس های شما امکانپذیر است که در نتیجه فاجعه به بار خواهد آمد، به همین دلیل تاخیر و کاهش کیفیت تصویر را تجربه خواهید کرد. هر چه قدر کابل ها بلند تر باشند ، بهتر است. این کابل برای فاصله های بسیار دور مناسب میباشد که متراژ بلند بدون قطعی ساپورت میکند. این کابل از تصاویر تا کیفیت 4K پشتیبانی می کند و برای کسانی که دارای کنسول ایکس باکس وان ایکس و پلی استیشن پرو هستند بسیار مناسب است . کابل 5 متری HDMI سلکسون مدل CE1805 برای انتقال تصویر و صدا به دستگاه صوتی تصویری با درگاه HDMI و دارای فناوری پخش BLURAY 3D و 4K می باشد. همچنین یک کابل HDMI ، میتواند سیگنالهای صوتی و تصویری را منتقل کند. هنگام خرید یک تلویزیون، پخش کننده Blu-ray، پخش کننده رسانه یا هر محصول صوتی و تصویری دیگر، مشخصات آن را بررسی کرده تا از موجود بودن پورتهای HDMI بر روی آن ( و همچنین تعداد پورتها ) مطمئن شوید.

پست جدید پیشنهادی
مسابقه هفته: 7 - 13 نوامبر

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد کابل hdmi پنج متری لطفا از سایت ما دیدن کنید.