Jaeger-LeCoultre: دو ساعت جدید شگفت انگیز Reverso برای سال 2023

در سال 1931، Jaeger-LeCoultre ساعت معروف خود Reverso را با یک قاب چرخان روانه بازار کرد – نمادی شیک و ساده از سبک آرت دکو، که در اصل برای افسران ارتش بریتانیا در هندوستان چوگان بازی می‌کردند و می‌خواستند شیشه ساعت‌های خود را از تاب خوردن پتک‌های سرگردان محافظت کنند. و توپ های چوگان سبک کلاسیک و تصفیه شده ساعت باعث محبوبیت آن فراتر از زمین بازی شد و ساعت به سرعت تبدیل به یک هدف میل شد و فرهنگ معاصر و اصول هندسی عصر جدید ماشین را تجسم بخشید. برای بیش از 90 سال، Reverso جایگاه خود را به عنوان نمادی از ظرافت حفظ کرده است، نمادی که با انتقال یک هم افزایی شاد بین زیبایی شناسی و عملکرد، تاریخ ساعت شناسی قرن بیستم را غنی کرده است.

Reverso بیش از یک نماد ساعتی مربع شکل، یک پیشرفت طراحی بی‌نقص و متناسب است که به اصول دقیق «نسبت طلایی» پایبند است. تصادفی نیست که در همان سال با شاهکار ماتیلا گیکا، رمان‌نویس، ناشر و ریاضی‌دان رومانیایی منتشر شد. عدد طلایی، که به دنبال توضیح شگفتی های هندسه مقدس در طبیعت و همه هارمونی های پنهان همراه با آن بود.

از آن زمان هارمونی های پنهان نیروی محرکه Reverso بوده است، به طوری که سازنده به این طراحی ساعت نزدیک به قدرت های جادویی اعطا کرده است. به عنوان مثال، Reverso Hybris Mechanica Caliber 185 Quadriptyque که در سال 2021 عرضه شد، شش سال طول کشید تا تصور شود و دارای 11 عارضه شگفت‌انگیز و چهار چهره نمایشگر عملکردی است که می‌تواند رویدادهای نجومی مانند ابرماه‌ها و خسوف‌ها را پیش‌بینی کند.

کار بدون درز

امسال، ساعت‌ساز سوئیسی شگفت‌انگیز دیگری را به نام Reverso Tribute Tourbillon Duoface منتشر کرده است که به طرز مبتکرانه‌ای یک توربیون پرنده را به صفحه‌ای قابل چرخش با عملکرد دوگانه معرفی می‌کند، یکی با صفحه نقره‌ای نور خورشید، دیگری با صفحه مشکی که منطقه زمانی دوم را نیز نمایش می‌دهد. و نشانگر روز و شب توربیلون، که از هر دو طرف قابل مشاهده است، باید به طور بنیادی کنار گذاشته می شد تا به خوبی در دستگاه میکرو قرار گیرد، کالیبری که تنها 3.9 میلی متر ضخامت دارد.

به‌جای پل‌های بالا و پایین که آن را پشتیبانی می‌کنند، کارشناسان یک سیستم بلبرینگ جدید جمع‌وجور به همراه یک فنر موی جدید ثبت شده S شکل ابداع کردند که به فنر و چرخ تعادل اجازه می‌دهد در مرکز توربیلون ثابت شوند و وزن و حجم کاهش یابد. – در واقع این شگفتی ویز کننده کمتر از یک گرم وزن دارد. کار یکپارچه در همه جا وجود دارد، حتی در فضاهای کسری که با چشم غیرمسلح قابل تشخیص نیستند. به عنوان مثال، الگوی guilloché “clous de Paris” که روی پل های طلایی می بینید از 232 خط حکاکی شده با دست تشکیل شده است که هر کدام شش بار تکرار شده تا به طور کامل به این جلوه بافتی بازتابنده نور برسد. در واقع، 254 جزء در این ساعت وجود دارد، بنابراین مونتاژ هر بخش یک عمل تقریباً غیر طبیعی است.

مدیر عامل Jaeger-LeCoultre، کاترین رنیر، در مورد توربیلون در نمایشگاه Watches & Wonders در ژنو در ماه مارس گفت: “این یکی از پیچیده ترین ساعت های مجموعه Reverso است که تلفیقی از مهارت فنی و تسلط زیبایی شناسی است.” بیانیه‌ای که مطمئناً توضیح می‌دهد که چرا این مدل بخشی از یک نسخه فوق‌العاده محدود تنها 50 قطعه است.

شاهکار مهندسی

Jaeger-LeCoultre همچنین Reverso Tribute Chronograph را منتشر کرده است که از کالیبر داخلی جدید 860 نیرو می گیرد. در اینجا، محدودیت‌هایی که کارگاه با آن مواجه بود، مربوط به قرار دادن این عارضه استاپ-شروع دور در یک کیس مربعی بود. راه حل این بود که شمارنده رتروگراد را در پایین صفحه با اهرم های طولانی اضافه کنید تا تمام ارتفاع کالیبر را بپوشاند و به کمک کلاچ باریک از عملکرد صاف و دقیق مکانیزم کرونومتر اطمینان حاصل شود. برای نشان دادن این شاهکار مهندسی، قاب پشتی کاملاً باز کار شده است و البته، پوشنده می‌تواند تصمیم بگیرد که چه سمتی را به سادگی با کشیدن صورت خود نشان دهد.

کرونوگراف Jaeger LeCoultre Reverso Tribute 2023، برگشت

دوستداران جواهرات از شنیدن این موضوع که Reverso همچنین به عنوان یک گردنبند “محرمانه” که مستقیماً از مدل های جواهرآلات دهه 1930 الهام گرفته شده است، در دسته بندی ارتقا یافته است، خوشحال خواهند شد. این گردنبند به طول 55 سانتی متر با بیش از 3000 الماس ست شده و دارای یک صفحه آویزان است که به عنوان آویز عمل می کند. آن را به اطراف بچرخانید و زمان بر روی صفحه ی الماسی زیبای میناکاری شده مشکی نشان داده می شود که ظرافت هنر دکو را به نمایش می گذارد.