WHO تیمی از دانشمندان برتر با ردیابی منشأ Covid-19 را بر عهده دارد

سازمان بهداشت جهانی (WHO) ترکیب یک تیم متخصص از کرک را فاش کرده است که با هدف کشف ریشه ویروس ویرانگر کشورهای جهان ، به چین سفر می کنند.

ده دانشمند شامل معاون سابق رئیس پزشکی انگلیس جان واتسون است و “با کارشناسان چینی کار خواهد کرد تا نحوه پرش Covid-19 از حیوانات به انسان را بررسی کند” ، گزارش تلگراف.

دکتر مایک رایان ، رئیس برنامه اضطراری آژانس بهداشتی سازمان ملل گفت ، در اواخر ماه اکتبر یک جلسه مجازی اولیه بین تیم WHO و همتایان چینی آنها برگزار شد ، که از آن زمان تماس های “زوم منظم” را برقرار کرده اند.

وی افزود: “ما كاملاً انتظار داریم و از همكاران دولت چین اطمینان داریم كه این سفر … در اسرع وقت تسهیل خواهد شد تا جامعه بین المللی از كیفیت علم اطمینان حاصل كند.”

“ما باید از همان جایی که اولین موارد را پیدا کردیم شروع کنیم – و این در ووهان در چین است – و سپس ما باید مدارک را پس از آن هرجا که منجر شود دنبال کنیم.”

WHO پیگیری ریشه های Covid-19 را به عنوان “یک منطقه تحقیقاتی اولویت دار” در ماه فوریه شناسایی کرد ، اما “به سرعت خسته کننده انتظارات” در مورد سرعت انجام پروژه بود ، می گوید The Telegraph.

همانطور که دیلی میل خاطرنشان کرد ، “بیش از یک سال طول کشید تا دانشمندان ثابت کنند مرس ، ویروس کرونا دیگر در شترها در عربستان سعودی نشات گرفته است” ، و “حتی طولانی تر” برای ردیابی سارس به خفاش های موجود در غاری در جنوب چین.

پست جدید پیشنهادی
غرق شدن نیویورک به دلیل سنگینی آسمان خراش ها

این روزنامه می افزاید ، شكارچیان كوید مأموریت خود را در بازار عمده فروشی غذاهای دریایی هوانان در ووهان آغاز می كنند كه “به عنوان مركز اصلی بیماری شناخته شده است”.