WHO تیمی از دانشمندان برتر با ردیابی منشأ Covid-19 را بر عهده دارد

سازمان بهداشت جهانی (WHO) ترکیب یک تیم متخصص از کرک را فاش کرده است که با هدف کشف ریشه ویروس ویرانگر کشورهای جهان ، به چین سفر می کنند.

ده دانشمند شامل معاون سابق رئیس پزشکی انگلیس جان واتسون است و “با کارشناسان چینی کار خواهد کرد تا نحوه پرش Covid-19 از حیوانات به انسان را بررسی کند” ، گزارش تلگراف.

دکتر مایک رایان ، رئیس برنامه اضطراری آژانس بهداشتی سازمان ملل گفت ، در اواخر ماه اکتبر یک جلسه مجازی اولیه بین تیم WHO و همتایان چینی آنها برگزار شد ، که از آن زمان تماس های “زوم منظم” را برقرار کرده اند.

وی افزود: “ما كاملاً انتظار داریم و از همكاران دولت چین اطمینان داریم كه این سفر … در اسرع وقت تسهیل خواهد شد تا جامعه بین المللی از كیفیت علم اطمینان حاصل كند.”

“ما باید از همان جایی که اولین موارد را پیدا کردیم شروع کنیم – و این در ووهان در چین است – و سپس ما باید مدارک را پس از آن هرجا که منجر شود دنبال کنیم.”

WHO پیگیری ریشه های Covid-19 را به عنوان “یک منطقه تحقیقاتی اولویت دار” در ماه فوریه شناسایی کرد ، اما “به سرعت خسته کننده انتظارات” در مورد سرعت انجام پروژه بود ، می گوید The Telegraph.

همانطور که دیلی میل خاطرنشان کرد ، “بیش از یک سال طول کشید تا دانشمندان ثابت کنند مرس ، ویروس کرونا دیگر در شترها در عربستان سعودی نشات گرفته است” ، و “حتی طولانی تر” برای ردیابی سارس به خفاش های موجود در غاری در جنوب چین.

این روزنامه می افزاید ، شكارچیان كوید مأموریت خود را در بازار عمده فروشی غذاهای دریایی هوانان در ووهان آغاز می كنند كه “به عنوان مركز اصلی بیماری شناخته شده است”.